Єднаймося у День вишиванки!

Єднаймося у День вишиванки!

У культурі будь-якого народу є особливості і традиції, які відображають його самобутність, автентичність та унікальність. Безперечно, Україна має чимало неповторних традицій та багату культурну спадщину, але чи не найбільшим надбанням українського народу споконвіку вважалася вишиванка.

Вишивка – це духовний символ українського народу. Із нею пов’язана багатовікова історія нашого роду, його радощі та печалі, перемоги та поразки, пам’ять про минуле та сподівання на майбутнє. Справжніми оберегами для українців стали барвисті строї, наповнені неймовірної краси візерунками. І ця любов, повага та віра у могутню силу вишитої сорочки протяглася крізь віки до наших часів і залишилася бажаним елементом у гардеробі кожного. Такий потяг до національного вбрання не дивина, адже вишита сорочка й рушничок символізують чистоту почуттів, щирої любові до рідних, натхнення на кожен новий день, мир і злагоду, щастя та добробут.

16 травня українці відзначатимуть День вишиванки – свято, що покликане єднати українців та відроджувати їх культуру й самоідентифікацію.

Закликаємо студентів та колектив Луцького НТУ долучитися до Всеукраїнської акції та одягнутися 16 травня у вишиване вбрання. Давайте спільно проявимо національну та громадянську позицію, культуру та освіченість, духовну свідомість та прагнення зберегти народні традиції й цінності.

Інформаційний відділ Луцького НТУ