Колектив Луцького НТУ висловлює щирі співчуття з приводу смерті Гевка Богдана Матвійовича

Колектив Луцького НТУ висловлює щирі співчуття з приводу смерті Гевка Богдана Матвійовича

Ректорат та  колектив Луцького національного технічного університету висловлюють щирі співчуття та глибокий сум із приводу смерті Гевка Богдана Матвійовича - доктора технічних наук, професора Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя.

Пішла з життя людина, котра заслуговує на найкращі слова поваги та шани. Його внесок у становлення української освіти та науки важко перецінити.

Від щирого серця співчуваємо рідним і близьким Богдана Матвійовича. Світлий і незгасний спомин про його добрі справи назавжди залишиться в серцях усіх, хто його знав.

Вічна пам’ять…

Гевко Богдан Матвійович - науковий лідер і керівник наукової школи «Розробка технологічних методів покращення параметрів машинних комплексів на основі застосування гвинтових механізмів» народився в селі Нижчі Луб’янки Збаразького р-ну Тернопільської обл. В 1957 р. з відзнакою закінчив Збаразьку середню школу №2. У 1957–1962 рр. навчався на механічному факультеті Львівського сільськогосподарського інституту (тепер Львівський аграрний університет) за фахом «інженер-механік».

По закінченню університету працював на посадах інженера-технолога, старшого інженера інструментального цеху.

З 10.02.1971 р. — асистент кафедри технології машинобудування Тернопільського філіалу ЛПІ.

З 1969 до 1971 рр. навчався в аспірантурі Української сільськогосподарської академії в м. Києві.

1.02.1971 року захистив кандидатську дисертацію на тему: «Розробка і дослідження дозаторів сипких матеріалів». Керівник роботи — акад. Василенко П.М.

З 1974 р. — доцент кафедри технології машинобудування.

У 1987 р. в Ростовському інституті сільськогосподарського машинобудування захистив докторську дисертацію на тему: «Науково-прикладні основи проектування гвинтових транспортних механізмів машин».

З 1988р. — професор кафедри технології машинобудування.

З 1974-го — завідувач кафедри технології машинобудування.

З 1991 р. — проректор з науково-дослідної роботи.

У 1990-му присвоєно звання «Заслужений винахідник України», у 1992 р. — академік інженерної академії України, в 2015 році нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

У 1991 р. за участю Гевка Б.М. та Рибака Т.І. було відкрито кандидатську раду зі спеціальності 05.05.11 «Машини та засоби механізації сільськогосподарського виробництва», де головою спеціалізованої ради був Гевко Б.М.

У 2002 р. був головою спеціалізованої ради К 58.052.03 із захисту кандидатських дисертацій за спеціальностями 05.02.08 «Технологія машинобудування», 05.03.01 «Процеси мехобробки, верстати та інструменти», 05.05.05 «Піднімально-транспортні машини», які функціонують при Тернопільському національному технічному університеті ім. Івана Пулюя.

Підготував 4 докторів наук та 30 кандидатів наук із 4 спеціальностей. Автор і співавтор 420 публікацій, із них 5 монографій, 302 авторських свідоцтва і патенти України, 115 наукових статей, 2 підручники з грифом МОН.