Звернення ректора Луцького національного технічного університету професора Божидарніка Віктора Володимировича до студентів, аспірантів, професорсько-викладацького персоналу та співробітників університету

         Луцький національний технічний університет – потужний вищий навчальний заклад західного регіону зі своєю історією та традиціями, який  був, є і залишається захисником демократичних цінностей, прикладом виваженості, поміркованості, толерантності та дотримання законності, категорично заперечуючи беззаконня, безлад, маніпулювання громадською думкою та агресію.

         Наша університетська громада за різних часів розвитку українського суспільства демонструвала високий рівень політичної культури, активну громадянську позицію та поважне ставлення до конституційних прав і свобод людини і громадянина, роблячи цим свій вагомий внесок у формування громадянського суспільства в Україні та на волинських теренах.

         Сьогодні над Україною нависла реальна загроза ескалації насильства, поглиблення кривавого конфлікту, який може призвести країну до тяжких непоправних наслідків і, що найстрашніше, – до загибелі людей.  Сьогодні вже пролилась кров наших співвітчизників, а смерть не можна виправдати нічим!

         Я чітко переконаний, що уникнути подальшого кровопролиття, погромів та безладу, відновити мир, спокій та суспільну злагоду можна лише шляхом компромісного діалогу та чітко дотримуючись норм закону.

         Загалом, підтримуючи стратегічний курс України на продовження євро інтеграційних процесів, ректорат університету звертається з проханням до студентів, аспірантів, професорсько-викладацького персоналу та співробітників університету проявити у цей складний для України та волинського краю час мудрість та спокій, виваженість і толерантність, високу культуру поведінки у суспільстві, утриматись від протизаконних дій, не політизувати навчальний процес і не допустити до його зриву шляхом масового залучення університетської громади до участі у протестних акціях, дотримуючись глибоких моральних традицій рідної  луцької політехніки. 

         Я звертаюсь до вас як батько, як людина та ректор – ніщо у світі не вартує жодної батьківської сльозинки та сивини! Бережіть себе, своїх батьків, своїх рідних та близьких! Бережіть Україну, волинський край та свій вуз!

Вірю, що наша молодь, як справжнє європейське студентство, поважає закони України та Статут свого університету, цінує якість освітніх послуг, отриманих у його стінах, та проявить у цей складний час такі загальнолюдські цінності, як такт, стриманість, коректність та суспільно-політичну зрілість!

Пам’ятайте, що Україна починається з кожного з нас, і саме нам потрібно її розбудовувати, розвивати, а не нищити! Пам’ятайте завжди слова Великого Українця – Тараса Шевченка:

Свою Україну любіть.

 Любіть її… во врем'я люте,

 В остатню, тяжкую мінуту

 За неї Господа моліть!

 

Від імені ректорату Луцького національного технічного університету, ректор, професор Божидарнік Віктор Володимирович.