1700 ІМЕНИННИКІВ ОДНОЧАСНО СВЯТКУВАЛИ 20?РІЧЧЯ

1700 ІМЕНИННИКІВ ОДНОЧАСНО СВЯТКУВАЛИ 20?РІЧЧЯ

 – рівно стільки молодих фахівців підготувала кафедра промислового та цивільного будівництва Луцького національного технічного університету. У минулу суботу випускники разом із старшими наставниками зібралися в урочисто прикрашеній аудиторії учбово-лабораторного корпусу №2 на ювілейний день народження рідної кафедри.

– Інженерна освіта є складною, вимагає великих витрат як у людини, так і у держави і при цьому не завжди приносить великі гроші. Однак, якщо ми хочемо йти інноваційним шляхом і розвиватися в ногу з іншими країнами, уряд повинен здійснювати підтримку інженерних спеціальностей, – поділився своїми думками Андрій Шкабура, головний інженер ТзОВ «Техномодульультра». – Я належу до когорти першого, 1996 року, випуску кафедри ПЦБ. Вступав на цю спеціальність свідомо. Мав за приклад досвід батька-будівельника. Сам усі ці 16 років працюю за фахом і не розчарувався: будувати щось корисне – це задоволення і для себе, і для людей.

– Роки навчання в університеті – це не лише отримання набору знань, це частина життя, яка формує людину. А дев’яності роки, коли ми випускалися, легкими в Україні не були, тож довелося попрацювати і за кордоном. Була нагода перевірити якість отриманої освіти. …Для нинішніх студентів повторю аксіому: «Інженер – це той фахівець, який усе життя має сам навчатися. Простіше кажучи, професійні навички постійно треба вдосконалювати», – вважає Ігор Войтюк, нині перший заступник генерального директора ПАТ «Луцьксантехмонтаж» №-536.

Добре слово про випускників кафедри ПЦБ пролунало і від директора ПП «Промбуд-5» Петра Семерея. (В цій будівельній організації успішно працюють Богдан Світліковський – головним інженером, Олег Величко, Анатолій Бродський – майстрами…)

Бурхливими оплесками зустріли іменинники вітання колишнього викладача кафедри ПЦБ, а нині директора ПП «Архітектура, дизайн, конструкції» Галини Шевчук: «Бог створив Землю, а будівельники та архітектори – штучне середовище: житло, мости, будівлі, тож на вас покладено велику відповідальність за те, що ви робите»…

Слухала тих, хто ділився спогадами, міркуваннями, і звернула увагу на дивне перетворення: усі, хто був присутній у цій аудиторії, випромінювали любов, світилися вогниками очі, світлішали обличчя. Ті, кого поважно називаємо ветеранами, – Євген Філіпчук, колишній декан технологічного факультету, Галина Середа, заступник декана факультету будівництва та дизайну, Володимир Середа, проректор з науково-педагогічної роботи Луцького НТУ, Василь Шваб’юк, керівник навчально-наукового центру післядипломної освіти, Олег Сунак, перший завідувач кафедри ПЦБ, – враз помолодшали. Випускники різних років, коли заходили в навчальний корпус, виглядали соліднішими, а зараз ніби повернулися у студентські роки. Сприяли тому і гарні виступи нинішніх студентів, учасників відділу культури та мистецтв. Серед них – ведучий свята, лауреат міжнародного конкурсу «На хвилях Світязя», переможець конкурсу «Таланти України» Віталій Костюк, який навчається на 4-му курсі кафедри ПЦБ, лауреат обласних пісенних конкурсів Дар’я Самольянова, онука шанованого Ігоря Івановича Самольянова, який викладав будівельну механіку, а також Аліна Назаренко, Перша леді України?2010 серед студентів у номінації «Місія доброї волі», Яна Савіна, учасниця телевізійних проектів «Україна має талант», «Ікс-фактор», переможниця міжнародного студентського фестивалю «Осінні барви».

Колективу кафедри ПЦБ, який 9 років, очолює кандидат технічних наук, доцент Ольга Ужегова, дійсно є чим пишатися: з 17 випусків 92 відсотки молодих спеціалістів працюють за фахом, 19 з них мають власні будівельні фірми, 12 – викладачі факультету будівництва та дизайну. Майбутніх будівельників готують за сучасними вимогами підприємницької діяльності всіх форм власності. Для цього колектив впроваджує у навчальний процес комп’ютерні технології, нові засобі активного навчання. Основними науково-виробничими базами практичної і дослідницької роботи студентів є лабораторії і спеціалізовані аудиторії кафедри, функціонують два студентські гуртки «Будівельні матеріали і технології», «Проектування будівельних конструкцій». Щороку студенти кафедри ПЦБ стають переможцями всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт. Цьогоріч це Віталій Дудченко, Ігор Шимків, Андрій Калахан…

На цій кафедрі готують не лише висококваліфікованих будівельників, а й в першу чергу особистостей, людей не байдужих до проблем інших. Колектив кафедри ПЦБ – активний учасник усіх благодійних акцій, які відбуваються в Луцькому НТУ. Та й на сьогоднішнє свято господарі запросили вихованців благодійного фонду «Тавіта». Юлечка Паутова офіційно є сиротою, але в цей день вона відчувала себе найщасливішою. Дівчинка подарувала ювілярам «Пісню про маму». Коли вона співала, у дівчат та жінок на очах були сльози, чоловіки опускали очі, приховуючи свою схвильованість. Щирі оплески юній співачці були найвищою винагородою… Скринька для благодійних внесків «пішла» аудиторією. А студенти-волонтери з групи Flexвручили представникам фонду ще й продуктовий набір.

…Потім усі разом куштували святкового торта із сюрпризом. Переможцю, заслуженому будівельнику України Петру Проню, якому дістався мигдалевий горішок, було вручено оригінальний приз. До речі, подарунки від господарів отримали усі учасники свята, тож хочеться сказати велике спасибі за щире родинне спілкування його організаторам, і, зокрема, вмілому керівникові та чарівній жінці Ользі Анатоліївні Ужеговій.

Хай бук пурпуровий, який напередодні ювілею співробітники кафедри разом із студентами посадили біля корпусу, виросте міцним, а кожен його листок символізує випускників, які розлітаються з рідної домівки, працюють в різних куточках України, Білорусі, Росії, але не забувають рідну альма-матер.