Бізнес-інкубатор Луцького НТУ: як відкрити власну справу

Бізнес-інкубатор Луцького НТУ: як відкрити власну справу

Ти активний, підприємливий, сміливий та креативний?! Маєш класну бізнес-ідею, але не знаєш як втілити її у життя, де знайти фінансування та як не «прогоріти» у вирі конкуренції?! Саме для тебе у Луцькому національному технічному університеті створили бізнес-інкубатор та стартап школу, де досвідчені фахівці допоможуть тобі на шляху від зародження власної бізнес-ідеї до практичної її реалізації та залучення фінансування.

Що таке бізнес-інкубатор та стартап школа Луцького НТУ

Програма бізнес-інкубації стартувала 2 липня у день народження університету. Це молода структура, яка має за мету об’єднати студентів з цікавими ідеями і допомогти їм на шляху перетворення цієї ідеї в бізнес-проект, підтримати молодь. Дуже часто цікаві ідеї губляться, не знаходять підтримки і це стало відправною точкою для того, щоб створити бізнес-інкубатор при Луцькому НТУ. Фактично сама ідея не є новою, багато університетів мають такі структури, але на Волині вперше ми робимо такий пілотний проект.

Як потрапити у бізнес-інкубатор

Потенційному учаснику просто необхідно заповнити анкету та описати бізнес-ідею (форма додається). При відборі кандидатів, працюватиме комісія, яка розгляне бізнес-ідеї та їх практичність, чи можуть бути вони втілені у життя.

Хто може стати учасником бізнес-інкубації

Ми залучаємо студентів усіх факультетів як інженерних, так і гуманітарних та економічних спеціальностей для того, щоб об’єднати їхні зусилля. Плануємо залучити 35-40 студентів. Вони будуть розділені на 4-5 команд, кожна з яких працюватиме над своєю бізнес-ідеєю.

Чи можуть брати участь у проекті студенти з інших ЗВО

Під час формування команди, її учасники можуть співпрацювати зі студентами інших закладів вищої освіти. Тобто ідея може бути генерована студентом нашого університету, але він може долучати своїх знайомих та друзів, які зацікавившись програмою інкубації можуть навіть вступити до нашого ЗВО на магістратуру. Ми відкриті до діалогу, не обмежуємося тільки нашими студентами і готові до будь-яких форм співпраці.

Як відбуваються тренінги та навчання

Увесь процес ділиться на кілька етапів.

Перший етап – набір учасників.

Другий -навчальний курс, який складається з кількох тематичних блоків: лідерство в підприємництві; особливості формування лідерських якостей у підприємців; психологічний імунітет в бізнесі; підприємницька майстерність; управління проектами; кроки реєстрації ФОП; облік та бізнес-планування; управління персоналом; організація та розвиток власного бізнесу; правові засади ведення бізнесу.

Третій етап – виокремлення бізнес-ідеї та написання бізнес-плану.

Четвертий етап – зустріч із представниками бізнесу.

Скільки часу триватиме навчальний курс та хто стане тренером

Навчальна програма розрахована на 4 місяці. У зв’язку з карантинними обмеженнями, заняття відбуватимуться поетапно в онлайн режимі та у тренінговому центрі. Залучені будуть кваліфіковані тренери з числа викладачів університету, які мають великий досвід і з якими студентам буде цікаво.

Які бізнес-ідеї уже пропонують студенти

Молодь уже має кілька конкретних бізнес ідей, серед них чимало з ІТ-сфери, до прикладу, Telegram-застосунок для замовлення довідок в електронному форматі. Часто студенти зацікавлені у започаткуванні власної справи, наприклад відкритті торгової точки чи перукарської справи. На прохання студентів ми проведемо спецкурс щодо відкриття магазину «від А до Я».

Як сприятимуть студентам інвестори та роботодавці

Ми залучаємо інвесторів для допомоги у пошуках реалізації ідеї та практичного застосування для наших студентів. Налагоджуємо контакти з роботодавцями та підписуємо договори із провідними підприємствами Волині. Роботодавці чекають, що ми можемо запропонувати. Студенти із цікавими ідеями можуть втілювати свої проекти на базі відомих компаній Волині, зокрема Modern Expo та Кромберг енд Шуберт.

Чи можуть автори бізнес-ідей розраховувати на фінансову підтримку

Ми розробляємо кілька варіантів, як буде здійснюватися фінансова сторона і підтримка тієї чи іншої бізнес-ідеї. Це можуть бути кошти підприємства, якщо вони будуть зацікавлені. Якщо ідеї соціального напрямку, то – можливе залучення грантових коштів чи меценатів та благодійників.

Крім того, плануємо провести повний курс, як знайти джерела фінансування і правильно ними скористатися, в тому числі і кредитними коштами і програмами молодіжного підприємства.

Це дорога від просто цікавої ідеї до того, щоб стати малим підприємцем або в перспективі вийти на вищий рівень. Це можливість втілити хороші ідей та довести їх до практичного завершення.

Сьогодні триває реєстрація усіх бажаючих взяти участь у програмі бізнес-інкубації. Долучайтесь!

 

Роз’яснення надала куратор проекту Алла Шиманська.

Інформація для контактів:

тел. моб. +38 099 628 37 12 (viber), e-mail: alla.shymanska@gmail.com 

 

Довідкова інформація

Основною метою функціонування студентського бізнес-інкубатору (СБІ) – захист і представництво інтересів студентів через перетворення інноваційних студентських ідей, проектів у готові продукти і діючі підприємства, шляхом надання організаційної, адміністративної, інформаційно-консультаційної та науково-методичної підтримки. Це допоможе сформувати у студентів підприємницькі здібності.

СБІ на базі університету має стати механізмом підтримки талановитих студентів.

Основні завдання:

-стати центром по обміну новаторським ідеями;

-допомогти максимально можливій кількості студентів створити своєю власну справу, яка зможе самостійно функціонувати поза межами СБІ.

Основні послуги:

-приміщення зі створеним робочим місцем (меблі, техніка);

-безоплатне користування технікою;

-доступ до Інтернету;

- курс тренінгів;

-консультування з питань оформлення власної справи, реєстрації підприємств, бухгалтерського обліку, бізнес-планування;

-незамінний досвід роботи в команді та дружній колектив.

Функціонування СБІ об’єднає  зусилля студентів інженерних, економічних, юридичних, лінгвістичних спеціальностей та надасть реальний практичний досвід роботи за фахом ще під час здобуття освіти в університеті.