БУДІВЕЛЬНИКИ ОТРИМАЛИ ЗНАННЯ З ПЕРШИХ РУК

Будівельники отримали знання з перших рук

21 вересня 2017 року на базі кафедри будівництва та цивільної інженерії Луцького НТУ відбувся семінар «Сучасні віконні системи REHAU. Висновки та плани 2017».

Семінар відкрила завідувач кафедри будівництва та цивільної інженерії нашого університету Ольга Ужегова, яка представила усім присутнім Андрія Савчука, директора бюро з продажів у місті Львів, керівника напряму «Рішення для віконної індустрії».

Він розповів про історію фірми, основні напрямки її діяльності та унікальні рішення, які виводять REHAU у світові лідери з виробництва виробів із полімерів у різних галузях, а також навів переконливі факти енергоспоживання у світі та Україні, показав важливість термомодернізації будівель та наголосив на важливості віконних конструкцій у їх енергобалансі. Андрій Савчук, здійснивши порівняльний аналіз норм енергоспоживання будівель у Німеччині та Україні, зазначив, що на сьогодні цей показник у нашій державі втричі більший, ніж прийнятий за європейськими стандартами.

На прикладах реальних об’єктів було показано ряд будівельних дефектів, пов’язаних із вікнами, а також наслідки цих дефектів.

Доповідач детально розповів про конструкцію металопластикових вікон, склопакетів та фурнітури, описав їх призначення та основні характеристики. Згідно з чинними нормативними документами, світлопрозорі конструкції повинні мати відповідний приведений опір теплопередачі. Цей параметр залежить від характеристик склопакета та профілю, виробництвом якого займається фірма REHAU. Вимогам стандартів відповідають вікна, виготовлені з профілю, монтажна глибина яких складає не менше 70 мм (не менше 5 камер). Виробник пропонує також профілі систем REHAU SYNEGO та REHAU GENEO, монтажна глибина яких складає відповідно 80 та 86 мм. Ці системи дозволяють виготовляти вікна, двері та підйомно-зсувні системи з великими розмірами стулок, слайдерні системи.

REHAU також виготовляє віконниці, декоративні накладки для імітації старовини, різноманітні види профілів. Крім того, фірма пропонує рішення для реконструкції старих дерев’яних та металопластикових вікон.

Окремо Андрій Савчук наголосив на важливості правильного монтажу вікон, описав наслідки неякісного монтажу та розповів про теплий монтаж віконних конструкцій.

Під час проведення семінару було висвітлено технічні рішення фірми REHAU, застосовані на різноманітних об’єктах Європи та України.

Також було спростовано типові міфи, що виникають довкола можливості застосування металопластикових вікон та розглянуто основні світові тенденції розвитку віконних конструкцій.

Після викладу основного матеріалу було дано відповіді на численні запитання викладачів та студентів, присутніх на семінарі.

На закінчення заходу Андрій Савчук подякував доценту кафедри будівництва та цивільної інженерії Оресту Пахолюку за якісну організацію, а кафедрі загалом – за надану можливість. Також він залишив у подарунок численні роздаткові матеріали та зразки віконних конструкцій і висловив побажання та надію на тривалу співпрацю між фірмою REHAU та Луцьким НТУ.

Орест Пахолюк,
доцент кафедри будівництва
та цивільної інженерії

Фото: Орест Пахолюк