Будьте розумними споживачами!

Будьте розумними споживачами!

В рамках проведення на кафедрі товарознавства та експертизи в митній справі Днів якості студентами груп ТЕМ-51, ТЕМм-51 під керівництвом  доцента Світлани Ягелюк 3 грудня 2014 року було продовжено дослідницьку роботу – здійснено товарознавчу експертизу якості фруктових соків.

Студенти-товарознавці розглянули технологію виготовлення та класифікацію фруктових соків, їх склад, харчову цінність, сертифікацію та вимоги, що пред’являються до їх якості. Також ними у формі ділової гри було продемонстровано процедуру проведення товарознавчої експертизи якості фруктових соків та способи виявлення можливих їх фальсифікацій. Після теоретичного ознайомлення з товарознавчою експертизою якості фруктових соків присутні перейшли до практичного дослідження: спробували на смак соки двох виробників та дали їм свою оцінку в дегустаційних листах.

До проведення досліджень були залучені: декан факультету обліку та фінансів Алла Московчук, заступник декана Наталія Корецька, випускниця спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі», а нині – експерт Волинської торгово-промислової палати Юлія Олімпіюк та учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №17.

Після завершення дослідження Алла Московчук наголосила, що тема захисту споживачів від придбання недоброякісної продукції, в тому числі і фруктових соків, сьогодні є дуже актуальною, оскільки в Україні спостерігається багато випадків фальсифікації тієї чи іншої продукції, і саме тому товарознавцям необхідно добре знати, що таке якість та яким чином її можна визначити. Також подякувала студентам за змістовний та цікавий День якості експерт Юлія Олімпіюк. На її думку, дослідження дозволило наочно побачити як на практиці здійснюється контроль за якістю фруктових соків та яку важливу роль у цій справі відіграють грамотні спеціалісти-товарознавці. На завершення Юлія Олімпіюк побажала присутнім бути розумними споживачами.

 

 

Світлана Ягелюк,

доцент кафедри товарознавства

та експертизи в митній справі