«Будьте законослухняними!»

«Будьте законослухняними!»

Про криміногенну ситуацію на Волині студентам факультету обліку та фінансів 16 грудня 2014 року розповів оперуповноважений УДСБЕЗ УМВС України у Волинській області, старший лейтенант міліції Олександр Грушко.

На початку лекції правоохоронець повідомив, що криміногенна ситуація в країні в цілому та Волинській області зокрема залишається складною. Проте, загалом за рівнем злочинності у 2014 році регіон потрапив у п’ятірку кращих областей України.

Більш детально (у зв’язку з початком екзаменаційної сесії) Олександр Грушко зупинився на питанні щодо попередження злочинів з ознаками корупції та хабарництва. Олександр Вікторович пояснив слухачам суть основних положень Кримінального Кодексу України за частиною трактування корупції та хабарництва та Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції»; ознайомив зі змінами в антикорупційному законодавстві України («Про Національне антикорупційне бюро України», «Про запобігання корупції», «Про засади антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014-2017 роки» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів»); розповів молоді про відмінності між економічними злочинами та цивільно-правовими спорами; навів приклади виявлення і розкриття правопорушень у сфері економіки; наголосив на негативних наслідках вчинення протиправних та протизаконних діянь і проінформував про настання кримінальної відповідальності за ті чи інші злочини, передбачені Кримінальним кодексом України.

Бесіда щодо вчинення злочинів економічного характеру було актуальною ще й тому, що на зустрічі були присутні студенти, які в майбутньому планують стати товарознавцями, фінансистами, банкірами та обліковцями.

На завершення лекції оперуповноважений УДСБЕЗ УМВС України у Волинській області Олександр Грушко відповів на запитання студентів, після чого звернувся до них з проханням: «Не вчиняйте протизаконних дій та не провокуйте інших на скоєння злочинів. Будьте законослухняними!»

 

 

Наталія Різник,

завідувач кафедри банківської справи

Наталія Корецька,

заступник декана факультету обліку та фінансів