Делегація Луцького НТУ взяла участь у школі-симпозіумі в Португалії

Делегація Луцького НТУ взяла участь у школі-симпозіумі в Португалії

З 2 по 6 липня 2018 року Політехнічний інститут м. Браганса (Instituto Politécnico de Bragança – IPB), що належить до топових вузів Португалії, проводив літню школу-симпозіум, присвячену питанням навчання іноземних студентів за програмами подвійного диплому (DD2018 – Double Diploma), у якому взяла участь делегація Луцького національного технічного університету.

Захід також передбачав проведення попередніх захистів магістерських робіт іноземних студентів, які беруть участь у DD2018, а також презентацію їх власних проектів, розроблених на замовлення підприємницьких структур та спрямованих на вирішення конкретних проблемних ситуацій.

Програма літньої школи-симпозіуму була дуже насиченою: щодня відбувались різноманітні цікаві заходи – круглі столи, презентації, дослідницькі студії, відкриті лекції, колективні обговорення, захисти кваліфікаційних робіт магістра, відвідування навчальних корпусів і лабораторій.

Оскільки Луцький НТУ проводить активну позицію щодо впровадження практики подвійних дипломів у навчальний процес, ряд спеціальностей університету мають затверджені відповідні навчальні плани.  Беручи до уваги співпрацю в міжнародній платформі двосторонніх дипломів IPB зі студентами нашого університету, до участі в літній школі були запрошені завідувач кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій Лариса Гуменюк та доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Ірина Камінська. Вони мали можливість представити іноземним колегам Луцький НТУ, його кафедри, наукові інтереси і досягнення професорсько-викладацького колективу. Лариса Гуменюк і Ірина Камінська взяли участь в обговоренні актуальних питань подальшої співпраці між університетами, продовження практики навчання студентів за програмами подвійного диплому.

Також учасники літньої школи-симпозіуму від Луцького НТУ ознайомились з іншими методиками захисту та оцінювання студентських робіт та попрацювали у складі журі з оцінювання магістерських робіт студентів спільно з колегами з інших країн – Португалії, Бразилії, Казахстану, Росії.

Велике зацікавлення в учасників заходу викликала екскурсію навчальними корпусами і лабораторіями Політехнічного інституту м. Браганса. Незважаючи на значно потужнішу матеріально-технічну базу і оснащеність IPB, приємно було відзначити, що наукова думка і розробки викладачів Луцького НТУ перегукуються з ідеями та дослідженнями наших закордонних колег.

 У заході також були представлені інші ініціативи, такі, як семінар в Центрі досліджень IPB, під час якого студенти презентували свої оригінальні розробки, що вже зацікавили виробництва та бізнес-структури й викликали живий інтерес і схвальні відгуки учасників симпозіуму. Така робота дозволяє студентам навчитись працювати в команді, проявити свої аналітичні здібності й креативність, розробляти і впроваджувати ідеї на всіх стадіях та вміло презентувати всі переваги своєї роботи.

Учасники літньої школи-симпозіуму не лише плідно працювали, але й культурно відпочивали. Організаторами було проведено оглядову екскурсію містом.

Завершилась літня школа-симпозіум пішохідною екскурсією та пікніком в Монтесіньо – природний заповідник. До слова, на пікніку відбулось нагородження команд-переможців, які зуміли найбільше зацікавити підприємницькі структури своїми розробками, а також кращих доповідачів-магістрів, чиї кваліфікаційні роботи були визнані найкращими на основі рейтингу захистів кваліфікаційних робіт магістрів. Нагороди вручав міністр науки Португалії.

Участь викладачів Луцького НТУ в літній школі-симпозіумі в Політехнічному інституті м. Браганса (Португалія) дозволила почерпнути нові знання та ідеї, а також зміцнити співпрацю і завести нові знайомства у наукових колах Португалії, Казахстану, Бразилії і налагодити професійні контакти, що, своєю чергою, сприятиме зростанню іміджу Луцького НТУ на теренах міжнародної співпраці.