Девіз мобільного навчально-консультаційного пункту: знати про безпеку – важливо!

         Організація навчання у сфері цивільного захисту – це вимога сучасності, яка продиктована самим життям. Головне завдання мобільного навчально-консультаційного пункту, який розгорнув свою роботу на теренах Волинської області – навчання населення дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій. 

Працівники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області спільно із управлінням ДСНС України у Волинській області підтримали ініціативу організації навчання населення діям у разі виникнення чи загрози виникнення надзвичайних ситуацій.

Саме тому 17 грудня 2014 року студенти та викладачі Луцького НТУ отримали можливість детально дізнатися про основи цивільного захисту, дії населення під час сигналів оповіщення, під час виявлення вибухонебезпечних предметів, проведення  домедичної допомоги людям, які цього потребують та багато іншої  корисної  інформації. Ініціювали роботу мобільного консультаційного пункту начальник управління ДСНС у Волинській області генерал-майор Володимир Грушовінчук, начальник Навчально-методичного Центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області  полковник служби цивільного захисту Сергій Шмига, а зі сторони університету – проректор  з науково-педагогічної роботи, кандидат економічних наук, доцент Валентин Талах, голова  обласної науково – методичної ради з питань цивільного захисту,  доктор економічних наук, професор  кафедри охорони праці та БЖД Людмила Матвійчук.

«Вибір місця розгортання навчально-консультаційного пункту визначено було не випадково, адже саме молодь намагається завжди бути в центрі подій, – розповів в інтерв’ю Сергій Шмига. – Нагадати студентам основні правила поведінки під час організації та проведення новорічних свят,  дії  під час виявлення вибухонебезпечних предметів, надання домедичної допомоги та   підвищити рівень знань з питань цивільного захисту, враховуючи ситуацію в країні – обов’язок  нашої структури».

         Працівники Центру та піротехніки УДСНС України у Волинській області  продемонстрували відвідувачам мобільного навчально-консультаційного пункту зразки  протигазів, засобів радіаційного та хімічного спостереження та  надавали консультації всім охочим. Було організовано  показ  навчальних фільмів та роликів на тематику безпеки життєдіяльності. Відвідувачі мали змогу ознайомитися з посібниками, рекомендаціями, пам’ятками, буклетами відповідної тематики.

 Особливий інтерес в молоді викликала  розповідь піротехніків УДСНС України у Волинській області про дії у разі виявлення вибухонебезпечних предметів та   демонстрація їх зразків. «Необхідно кожному знати техніку безпеки, адже часто люди стикаються з пристроями та речовинами, з якими не знають, поводитися. Варто частіше проводити таку інформативну роботу, адже до цього спонукають події в країні», – коментують свою участь в заході студенти пятого курсу факультету компютерних наук та інформаційних технологій Павло Шикалюк та Олександр Здомищук.

На питання, що передбачає подальша діяльність Центру, Сергій Шмига відповів так: «У планах роботи мобільного навчально-консультаційного пункту – якомога ширше охоплення всіх категорій населення знаннями та навичками у сфері цивільного захисту. Адже недарма кажуть: потрібно навчати, щоб знати, а знати, щоб діяти.  Впевнені, що саме такі форми роботи є найбільш ефективними та доступними і  дієвими у плані зростання інтересу громадян до власної безпеки».

Галина МИКИТЮК