Дні документального кіно на «Ковалевській»

Дні документального кіно на «Ковалевській»

 

За сприяння декана ФБ Тараса Божидарніка в стінах Луцького НТУ в рамках 10 –го Мандрівного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини, з ініціативи Богдани Стельмах (громадського діяча, журналіста, голови незалежної медіа-профспілки, заступника голови правління Волинського прес-клубу), 4 грудня 2013 року для студентів факультету бізнесу Луцького національного технічного університету був організований перегляд стрічки «Ісландія: нульовий рік».


Даний фільм розкриває тяжкі роки життя простих ірландців після кризи жовтня 2008 року, коли три провідних банки Ісландії зазнали краху, що призвело до банкрутства всієї нації, втрати робочих місць, заощаджень – та надії. У стрічці «Ісландія: нульовий рік» відображено ситуацію  в Ісландії в умовах кризового стану  в економіці через історії окремих людей, життя яких вже ніколи не буде таким, як раніше.


Після перегляду зі студентами проведено обговорення стрічки, зокрема відбувся пошук відповідей на питання «Як людям, котрі досі жили в одній з найбагатших і найрозвиненіших країн капіталістичного світу, виживати в умовах фінансово-економічної катастрофи?», «Хто насправді винний?», «Як навчитися жити далі», «Які перспективи подальшого розвитку подій в країні?», «Чому не вдалось попередити кризу?». Студенти спільно з викладачами в цікавій дискусії провели аналогію з розвитком фінансово-економічної кризи в Україні та світі початку 21-го століття.

 

                                                                       Стрижеус Л.В. к.е.н., доцент

 кафедри менеджменту та маркетингу