До Дня художника у Луцькому НТУ презентували виставку олійного живопису

До Дня художника у Луцькому НТУ презентували виставку олійного живопису

Виставку олійного живопису на тему «Україна», презентували сьогодні у Луцькому національному технічному університеті студенти-дизайнери, під керівництвом старшого викладача кафедри дизайну Анни Дідух.

Привітав учасників заходу із прийдешнім професійним святом в.о. ректора Луцького НТУ Петро Савчук та наголосив, що саме від таких талановитих й активних студентів залежить успішне майбутнє цілого університету.

«Добре, що є життя в університеті, воно не зупиняється і ґрунтується на таких чудових заходах, як сьогоднішня презентація творчих робіт. Цей університет – це ви, ваша творчість, активність та результативність. Те, що ви робите – дійсно круто. Ми будемо намагатися створити у Луцькому НТУ арт-центр із презентаціями ваших робіт. Я пишаюся такими студентами як ви, пишаюся нашими викладачами і дякую за сьогоднішній настрій», - зазначив Петро Савчук.

Готували свої картини студенти будучи ще на першому курсі, під час весняного загальнодержавного карантину. Нині молодь повернулася на навчання уже в статусі другокурсників і готові були представити власні роботи з нагоди Дня художника України.

«Сьогоднішня виставка відображає національний колорит, тобто представлений тільки український живопис. Це копії робіт українських майстрів. Студенти самі обирали художника та його картину і відтворювали її на полотні власноруч. На виставці ми презентуємо найкращі роботи, хоча їх є значно більше», - розповідає Анна Дідух.

Крім того, процес малювання студенти також зафіксували і сьогодні продемонстрували хід виконання робіт у відеопрезантації.

Поділилися враженнями від виконання творчих робіт і самі студенти-дизайнери. Вони наголошують, що отримують натхнення від малювання сільського пейзажу, а тому задоволені власним результатом.

«Мені дуже сподобалося малювати саме село, сільський пейзаж. Ця робота дуже надихає, надихає сама природа і я рада, що моя картина  тут представлена. Дійсно виставка приурочена Дню художника і я також хотіла б себе вважати художником, який заслуговує на представлення роботи», - розповідає Анастасія Куц.

Анастасія Семенюк каже, що на карантині студенти були перевантажені навчанням, а тому для роботи над картиною доводилося шукати кожну вільну хвилинку, щоправда це зовсім не завадило зробити її вдалою. А от Яна Сусоловська додає, що сам процес малювання приносить лише задоволення: «Через дистанційне навчання трохи складно було консультуватися з викладачами, тому ми намагалися докласти чимало власних зусиль. Вийшло ніби непогано. Оскільки я закінчувала художню школу, ця техніка для мене не складна, у мене є досвід малювання живопису і масляними фарбами і гуашшю. Цей процес більше приносить задоволення, ніж розчарування».

Особливістю заходу стала презентація оновленого логотипу кафедри дизайну. Відтворив його у динаміці студент Максим Гнатюк.

За словами доцента кафедри дизайну, кандидата мистецтвознавства Наталії Скляренко, за основу був взятий існуючий логотип та  реконструйований у 3D вигляді: «Наш статичний логотип, який ми звикли бачити, набуває динаміки. Весь оточуючий світ – це люди, студенти, викладачі… У ньому народжуються три частинки, три кольори, як основні складові дизайну: графічного дизайну, дизайну середовища і дизайну одягу. Із всесвіту вони черпають ідеї і наповнюють наш логотип новим змістом».

Варто зазначити, що автор проекту Максим Гнатюк отримав диплом ІІІ ступеня за участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2019/2020 навчального року зі спеціалізацій «Прикладна геометрія, інженерна графіка та технічна естетика» за роботу «Віртуальна реконструкція історичних споруд з використанням 3-D голографічних пірамід». Науковий керівник – к.т.н., доцент кафедри ІКГ Ігор Бурчак.

Щиро вітаємо нашого переможця і спільноту художників Луцького НТУ із професійним святом. Зичимо невичерпного натхнення, вдосконалення і нових здобутків на творчій ниві!

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/media/set?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1691011174386259

У