Досягнення, плани та перспективи: на кафедрі комп’ютерної інженерії та кібербезпеки відкрите засідання

Досягнення, плани та перспективи: на кафедрі комп’ютерної інженерії та кібербезпеки відкрите засідання

Доброю традицією у Луцькому НТУ стало проведення відкритих засідань кафедр за участі ректора ЗВО Петра Савчука.

Цього разу поділилися досягненнями та похизувалися напрацюваннями, розповіли про актуальні проблеми і підняли цікаві питання члени колективу кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки на чолі із завідувачем Петром Пехом.

Передусім Петро Савчук наголосив, що подібні відкриті засідання дуже важливі, адже це вдалий формат для комплексного вирішення актуальних питань, хороша нагода почути колектив і налагодити успішну й дієву співпрацю.

Натомість ректор розповів викладацькому складу кафедри про плани та перспективи у розвитку університету, серед них термомодернізація навчальних корпусів, заміна покрівлі та інші ремонтні роботи. Серед усього, ректор наголосив на важливості залучення інвестицій для покращення матеріально-технічної бази ЗВО, а також на необхідності підвищення кваліфікаційного рівня педагогів для ще більш якісної підготовки студентів та підвищення рівня університету на освітній арені України та закордоном.

Своєю чергою, кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки Петро Пех подякував колективу за підтримку і спільну організацію роботи на кафедрі. Він наголосив, що саме завдяки спільним зусиллям та плідній роботі кожного викладача, кафедра має чималі здобутки.

За словами Петра Антоновича, на кафедрі запроваджено викладання фахових дисциплін англійською мовою для студентів-іноземців на рівні бакалаврату, чого в Україні фактично немає. Крім того, колектив може похизуватися найбільшою кількістю викладачів із здобутим дипломом володіння іноземною мовою рівня В2. Рішучий крок вперед, додає Петро Пех, вдалося зробити завдяки підвищенню кваліфікації викладацького складу шляхом участі в академії «Cisco», тож з усіх напрямків на кафедрі є декілька десятків сертифікатів. До слова, сертифікати є міжнародними і визнаються у світі як достатньо високого рівня.

«Усе це, звісно, впливає на набір абітурієнтів, оскільки для усіх важливий саме високий фаховий рівень викладача», - додає завкафедри.

Що стосується матеріально-технічного забезпечення, цього року завдяки підтримці декана факультету комп’ютерних наук та інформаційних технологій, вдалося придбати 12 комп’ютерів та облаштувати аудиторії. Нині найбільшу потребу на кафедрі вбачають у придбанні серверної стійки, яка вартує близько 300 тисяч гривень. Це вкрай необхідний елемент для навчання студентів, запевняють науковці. Загалом, вони відзначають, що комп’ютерні спеціальності передбачають постійне оновлення техніки, адже ресурси стрімко змінюються і стають дедалі сучасними, тож аби не відставати від викликів сьогодення і готувати фахівців високого рівня, найголовніше вчасно слідкувати за технічним забезпеченням.

Насамкінець, ректор Луцького НТУ Петро Савчук подякував колективу кафедри за професіоналізм та віддачу своїй справі і пообіцяв допомогти із придбанням серверної стійки, але за умови відкриття магістратури:

«Ви - приклад тієї кафедри, яка має потужний потенціал і по праву є найкращою на факультеті. Втім викликів багато і ви повинні підтримувати позитивну тенденцію й підсилювати власні потужності. Щодо серверної стійки - потреба невдовзі може бути реалізована, але за умови: ми даємо вам серверну, а ви готуєте справу на відкриття магістратури з кібербезпеки».

Загалом, під час зустрічі науковці обговорили спільні напрацювання та плани, підняли низку проблемних питань, а також оглянули лабораторії, в яких зокрема, студенти самостійно виготовляють навчальні стенди, розробляють схеми та програмують їх, вивчають робототехніку, освоюють роботу з мікроконтролерами та займаються програмуванням.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням:

https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1261699283984119