Досягнення та перспективи, - у Луцькому НТУ відкрите засідання кафедри АКІТ

Досягнення та перспективи, - у Луцькому НТУ відкрите засідання кафедри АКІТ

У Луцькому національному технічному університеті продовжується традиція відкритих засідань на кафедрах, за участі ректора Петра Савчука. Сьогодні говорили про успіхи, досягнення, потреби та проблеми на кафедрі автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій.

Перш за все, завідувач кафедри Лариса Гуменюк продемонструвала презентацію із основними відомостями про діяльність кафедри. Так, кафедра АКІТ складається із 10 чоловік науково-педагогічного складу, серед яких 6 кандидатів та 1 доктор технічних наук. Підготовка фахівців проводиться за спеціальностями: автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології галузі знань; автоматизація та приладобудування.

За роки існування, кафедра випустила близько 1,5 тисячі бакалаврів, спеціалістів та більше 150 магістрів.

«Нашій кафедрі довірили своїх дітей 15 викладачів і співробітників Луцького НТУ. Мені здається, це велика довіра до нас, адже своїх дітей ми віддаємо тим, кому довіряємо», - зазначає Лариса Гуменюк.

Вона ж додає, що сильна сторона кафедри - міжнародна співпраця, адже є постійна ступенева та кредитна мобільність. Так, щороку студенти долучаються до семестрового і кредитного навчання та йдуть на програму подвійного диплому. За 8 років скористалися такою можливістю 38 студентів. Також здійснюється стажування персоналу та проводиться міжнародна конференція, яка уже стала традиційною.

Що стосується профорієнтації, то викладачі намагаються рекламувати навчання на кафедрі, шляхом створення відеороликів, постів у соцмережах, аби привернути увагу молоді та залучити більшу кількість абітурієнтів.

Щодо наукових напрямків кафедри, то її викладачам є чим похизуватися. Зокрема, цінними розробками науковців є трекер для сонячних батарей, який дозволяє отримати більше електроенергії за добу (в світлу пору - на 4%, в темну на - 45%); пристрій для вимірювання основних параметрів ґрунту з можливістю передачі даних на смартфон; методика моделювання евакуації при екстрених ситуаціях (Корпус Луцького НТУ №3).

Чимало важливих завдань науковці кафедри уже поставили перед собою. До перспектив розвитку, зокрема, відносять чотири основні складові: освітня сфера (впровадження дуальної освіти, моніторинг  та погодження освітніх програм з закордонним партнерами, внутрікафедральний контроль плагіату); наукова сфера (захист дисертацій, публікація статей в Scopus і грантова діяльність); міжнародна діяльність (продовження практики семестрового і кредитного навчання студентів, стажування викладачів і проведення міжнародних конференцій); працевлаштування (робота зі стейкхолдерами, укладання угод з працедавцями, моніторг працевлаштування випускників).

Своєю чергою, ректор Луцького НТУ Петро Савчук відзначив, що презентація діяльності кафедри одна із найкращих, адже демонструє усі напрацювання її науковців та можливості для студентів. За його словами, найбільш цікавою є тема наукових розробок, адже вони вирізняються актуальністю і затребуваністю у сучасному світі, а відтак цю нішу успішно може зайняти потенціал працівників Луцького НТУ.

«Дякую за зустріч, адже головне - відчути важливі для вас моменти, спільно їх обговорити і знайти раціональні зерна вирішення актуальних проблем. Особливо звернув увагу на наукові розробки, їх варто активно впроваджувати, а роботу у цьому напрямку посилити», - зазначає ректор.

Крім того, Петро Савчук наголосив, що кафедра АКІТ одна із найпотужніших в університеті і важлива у багатьох аспектах, що однозначно, підсилює можливості цілого університету.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1473883729432339