Двомісячне стажування студенток факультету бізнесу на підприємствах Німеччини

 

Двомісячне стажування студенток факультету бізнесу на  підприємствах Німеччини

 

 

Цього року, а саме восени, ми мали унікальну можливість пожити та пройти практику в одній з найбільш економічно розвинених країн світу – в Німеччині. Такий шанс ми отримали завдяки організації „Br?ckenschlag Ukraine e. V.“, яка тісно співпрацює з університетами в м. Луцьку.

Потрапити в цю програму було достатньо важко – хороших знань німецької мови недостатньо. Випробування передбачали аж два етапи. На першому етапі необхідно було відправити своє резюме, відгук університету про студента, а також мотиваційний лист та підтверджуючий сертифікат на знання німецької мови. На другому етапі потрібно було пройти співбесіду із представниками німецької сторони, на якій вас могли поставити в достатньо незручне становище (наприклад, задати двояке запитання або сформулювати ситуацію) та подивитися, як ви з нього вийдете. З 50-тидесяти кандидатів, які потрапили на співбесіду, було відібрано 15 щасливців, які поїхали на практику.

 З факультету бізнесу потрапило аж троє студентів (!!!) – два маркетолога (Динько Наталія та Хорзова Поліна) та один логіст (Євченко Наталія). Звичайно, порівняно з представниками СНУ імені Лесі Українки це може здатися достатньо мало (їх поїхало аж 11), проте ми конкурували зі студентами, які вивчають німецьку філологію. Тому це вже успіх!

Протягом двох місяців ми проживали в німецьких сім’ях. Щовечора спілкувалися на різні теми, дізнавалися більше один про одного, мали змогу поділитися з ними українською культурою і звичаями, а також перейняти їхні. Дуже цікаво було готувати з господинями дому українські страви – борщ та вареники, оскільки таких страв вони раніше не куштували.

Найбільш цікавою частиною всього перебування в цій країні була практика. Ми проходили її на різних фірмах: фірма «Alu Mobilе System»,  «Ninka plast» в м. Бад Зальцуфлен,  а також Volksbank в м. Херфорд. Окрім того, що ми змогли побачити як функціонують провідні німецькі фірми та організації, на що саме вони роблять акценти в своїй діяльності, ми змогли відчути себе частиною реальної робочої команди, проводячи маркетингові дослідження ринку, моніторинги, розроблюючи концепції по виходу на український меблевий ринок, концепції по назвах продуктових ліній та багато іншого. Приємно було, що керівники оцінили роботу дуже добре, оскільки деякі з наших пропозицій вже зараз застосовуються фірмами. Тому даний досвід насправді неможливо описати словами.

Ми мали унікальний шанс подорожувати Німеччиною. За період перебування відвідали багато міст: великих (Бремен, Кьольн, Дюссельдорф, Ганновер, Гамбург, Франкфурт та Берлін) та малих, але дуже гарних (Бад Зальцуфлен, Херфорд, Детмольд, Бюнде, Потсдам). Також організація влаштовувала нам зустрічі із представниками влади, зокрема із мером м. Детмольд, а також із представниками вищої школи OWL в м. Лемго, які розповіли про можливості подальшого навчання в Німеччині.

Проте, окрім проходження практики та подорожей, кожен з нас мав можливість покращити свої знання німецької мови та побачити іншу культуру та інший менталітет. Уявлення про те, що німці є дуже скутими, без емоційними та холодними, було повністю зруйноване. Весь період, всі два місяці, нас оточували лише позитивні та привітні люди, які з радістю готові були допомогти. Вони створили всі умови, щоб ми почувалися комфортно. Тому не лише професійний досвід не можна описати словами. Цінним є також досвід спілкування, який ми змогли отримати.

Насправді, було дуже важко повертатися додому, в звичний для себе ритм життя, оскільки призвичаїлися до іншого – зовсім нового та не схожого на щось таке, що було раніше. Проте ми завжди з усмішкою та з вдячністю будемо згадувати тих людей, які дали нам цю унікальну можливість, а також тих, хто зробив наше перебування в іншій країні дуже комфортним.

Студентки факультету бізнесу

Динько Наталія

Хорзова Поліна

Євченко Наталія