Екскурс науковими лабораторіями Луцького НТУ

Екскурс науковими лабораторіями Луцького НТУ

З нагоди відзначення Днів науки у Луцькому НТУ ми підготували для вас онлайн-презентацію наших науково-дослідних лабораторій. Усі вони оснащені новітнім обладнанням провідних світових компаній, містять засоби не лише для теоретичних занять, але й для надання студентам практичних навичок та вмінь. Кожна із лабораторій по-особливому цікава та унікальна, а деякі з них навіть є ексклюзивними не лише на теренах Волині.

З-поміж численного переліку дослідних лабораторій та наукових кабінетів, якими може похизуватися Луцький НТУ, в рамках проведення онлайн-виставки наукового обладнання «Науковий квартал» ми продемонструємо вам декілька яскравих екземплярів, що були створені та обладнані протягом останнього року.

Тож, представляємо вам місця, які допомагають робити наших студентів справжніми професіоналами!

Лабораторія електроніки та телекомунікації

Спеціалізований кабінет електроніки і телекомунікації знаходиться на балансі однойменної кафедри. Умовно,  приміщення поділяється на дві зони. Демонстраційна частина лабораторії спрямована на те, аби студенти могли зручно розміститися на кріслах без парт, які з легкістю можна повернути чи переставити і водночас законспектувати навчальний матеріал. Ця ж зона кабінету обладнана проектором та екраном для презентацій.

Більша частина аудиторії призначена для отримання практичних знань. Тому у ній розміщене відповідне обладнання, сучасні установки та спеціалізовані стенди.

Перші практичні навички, які тут отримають студенти є, звичайно, основи пайки, монтажу і демонтажу елементів електронної техніки. Колективом кафедри були розроблені спеціалізовані стенди, які дозволяють забезпечити стабільне живлення для електронної техніки з різними напругами і струмами, що потребують окремі їх компоненти.

У кабінеті також є обладнання примусової витяжної вентиляції, яке дозволяє витягувати опори, що утворюються під час монтажу чи демонтажу електронної пайки, а також розміщений кондиціонер для комфортного перебування. Крім того, за підтримки кафедри прикладної механіки була розроблена установка, яка дозволяє проводити гравіювання на платах і утворювати різноманітні малюнки, наприклад на фанері. Усі вироби створюються на допомогою комп’ютерної техніки.

Відтак, у лабораторії виконуватимуться роботи з проектування електронної техніки і друкованих плат. У планах кафедри облаштувати спеціалізований кабінет комп’ютерною технікою і 3D принтером, які дозволятимуть виготовляти не електронні, але також дуже важливі корпусні елементи й створювати готові вироби, які можна буде експлуатувати і використовувати у побуті.

Лабораторія анатомії людини

Завдяки зусиллям кафедри фізичної культури, спорту та здоров’я, Луцький НТУ  тепер має сучасну, оснащену спеціальним обладнанням, новими меблями та технікою, дослідницьку аудиторію.

Лабораторія створена з метою забезпечення практичних і лекційних занять з дисциплін медико-біологічного профілю. Аби забезпечити для студентів комфортні умови навчання, було закуплено відповідне обладнання, муляжі, плакати, стенди для вивчення анатомії людського тіла. Також, університет передав у користування лабораторії плазму, щоб викладачі могли демонструвати профільні відеопрезентації та ролики, за допомогою яких, навчальний процес полегшиться та урізноманітниться.

Крім того, у лабораторії анатомії та фізіології людини є: прилад для визначення показників зовнішнього дихання (визначення життєвої ємності легень та дихального об’єму), прилад для визначення фізичної витривалості її зниження - кистьовий динамометр, а також прилад для вимірювання тиску та пульсу, показники яких необхідні для застосування спеціальних формулах, що визначають фізичні властивості тіла.

Лабораторія автоматизації процесів пакування та переміщення вантажів

Особливість лабораторії, що перебуває на базі кафедри прикладної механіки, полягає у надзвичайно сучасному обладнанні від лідера на світовому ринку пневматики – італійської компанії Camozzi.

Обладнання, що представлене у цьому приміщенні, необхідне не лише задля підготовки фахівців спеціальності «Прикладна механіка», але й відіграє вагому роль при підготовці спеціалістів машинобудівного спрямування, електроінженерії, матеріалознавства, агроінженерії та інших, що напряму пов’язані з пневмопроцесами.

У лабораторії представлена виробнича пневмоелектроніка, яка імітує роботу пневматичного обладнання такого як пневмоциліндри, затискаючі розтискаючі пристрої та ін. Стенд дозволяє проводити 12 різних лабораторних робіт для студентів та наочно демонструє сучасні можливості автоматизації технологічних процесів та виробництв.

Лабораторія швейної індустрії

Наступною представляємо вам унікальну на Волині та третю в Україні Лабораторію швейної індустрії. Облаштування швейної лабораторії на базі кафедри галузевого машинобудування та лісового господарства у Луцькому НТУ відбулося за сприяння офіційного дистриб’ютора провідних торгових марок, виробників та постачальників швейного обладнання в Україні, компанії «Softorg».

В даній лабораторії виготовляються роботи студентів, які займають призові місця на Всеукраїнських та міжнародних конкурсах наукових робіт.
Сучасні швейні машинки фірми Juki, які можуть працювати за допомогою комп’ютерного управління. Також, лабораторія оснащена ліцензійним сучасним програмним забезпеченням, що надала Луцькому НТУ фірма «Assyst GmbH». Програма дозволяє розробляти лекала, створити з них електронну версію швейного виробу і навіть приміряти його 3D модель на віртуальний манекен.  Загалом програмне забезпечення містить в собі три блоки: розробка моделі, формування розкладок та створення 3D моделі швейного виробу. Особливість в тому, що програма прораховує властивості тканини, може передбачити її дефекти та те, як виріб буде себе поводити при носінні.

Варто зазначити, що приміщення виконує багатоцільову функцію. Зокрема, лабораторія спрямована на сприяння якісної підготовки фахівців у галузі легкої промисловості, промоцію сучасних технологій та обладнання у швейній індустрії, проведенню різних навчальний майстер-класів, заходів із підвищення кваліфікації.

Лабораторія технічних засобів безпеки та діагностування

Лабораторія була створена та обладнана за підтримки керівництва університету в особі ректора Луцького НТУ, кафедри прикладної механіки і ТзОВ "Арсенал СТ".

Наразі у лабораторії вивчаються чотири базові дисципліни: системи відеонагляду, системи пожежної сигналізації, організація побудови охоронної системи, теорія систем безпеки. Також, її заплановано використовувати для проведення системи обмеження доступу первинних засобів інформації, де будуть досліджуватися давачі, як окремі складові, а в разі дообладнання лабораторії комп’ютерами, у студентів буде можливість вивчати тут дисципліну «Програмне забезпечення» та застосовувати здобуті знання на практиці.

Електромонтажний навчально-тренувальний полігон

Електромонтажний навчально-тренувальний полігон побудований на базі кафедри електропостачання за сприяння ПрАТ «Волиньобленерго». На полігоні змонтовано лінію розподільних електричних мереж напругою 10 та 0,4 кВ з комплектною трансформаторною підстанцією 10/0.4 кВ потужністю 100 кВА для покращення процесу навчання студентів.

Тут студенти мають можливість навчатися знімати напругу та вмикати заземлювальні ножі на високій лінії 10 тисяч вольт. Також молодь навчається на цій площині проводити перевірку запобіжників на справність і неушкодженість, а також процес монтажу СІПу (самонесучого ізольованого проводу).

Загалом, призначення полігону, полягає у вивченні загальної будови розподільних електричних мереж напругою 10 та 0.4 кВ в дисципліні «Електричні мережі та системи»; знайомленні з конструктивним виконанням повітряних ліній електропередачі, які виконані голим та самонесучим ізольованим проводом; вивченні технологій монтажу та експлуатації повітряних ліній електропередачі, а також будови трансформаторних підстанцій в дисциплінах «Монтаж і експлуатація електрообладнання», «Електрична частина станцій і підстанцій», «Схеми та електроустаткування об'єктів» та ін.

Інформаційний відділ Луцького НТУ