ЕКСКУРС У ВИБОРЧЕ ЗАКОНОДАВСТВО ДЛЯ МАГІСТРІВ ФАКУЛЬТЕТУ БІЗНЕСУ

ЕКСКУРС У ВИБОРЧЕ ЗАКОНОДАВСТВО ДЛЯ МАГІСТРІВ ФАКУЛЬТЕТУ БІЗНЕСУ

11 жовтня 2014 року до магістрів факультету бізнесу Луцького НТУ завітав Михайло Шелеп – відомий на Волині громадський активіст та експерт з виборчого законодавства.

Як регіональний координатор Громадянської мережі ОПОРА (www.oporaua.org), пан Михайло розповів, що це неурядова, позапартійна і фінансово незалежна всеукраїнська мережа представників громадянського суспільства, які об’єднані метою активізації громадськості в політичному процесі шляхом вироблення і впровадження моделей впливу громадян на діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні. Важливими питаннями в обговоренні стали майбутні вибори до Верховної Ради України з акцентуванням на принципах здійснення виборчого процесу, виборчих правах та можливостях громадян, типових порушеннях виборчого законодавства, особливостях та проблемних аспектах передвиборчої агітації на Волині.

Також політолог розповів про таке важливе для сучасного покоління фундаментальне право – право знати, яке безпосередньо стосується доступу громадян до публічної інформації (відображеної та задокументованої інформації, яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, або була отримана чи створена ними в процесі виконання своїх обов’язків). Кожен може усно або письмово, в тому числі електронною поштою, подати запит на отримання публічної інформації щодо, наприклад, використання бюджетних коштів; надання комунальних, освітніх, оздоровчих послуг; розпорядження міського голови та ухвали місцевих органів самоврядування тощо. При цьому термін надання відповіді в загальному випадку – до 5 робочих днів.

Загалом, ключовою ідеєю зустрічі можна вважати повідомлення, яке прозвучало з вуст Михайла Шелепа: «Якщо після Революції гідності хочете змін в країні на краще – станьте кращими самі», чого він не лише щиро побажав усім співрозмовникам, а й навів реальні приклади та механізми для реалізації в сфері виборчого процесу.

 

Юлія Волинчук,

доцент кафедри

економіки та підприємництва