Екскурсія на «Кульчинський силікатний завод»

27 лютого студенти груп МОМ-51 та УІД-51 факультету бізнесу разом із викладачами Віктором Загоруйко та Наталією Василик відвідали «Кульчинський силікатний завод», екскурсію на який організував декан факультету Тарас Божидарнік.

ПАТ «Кульчинський силікатний завод», що знаходиться неподалік Луцька, працює на ринку будівельних матеріалів з 1963 року. Сьогодні підприємство є лідером у Волинському регіоні із виробництва будівельних матеріалів на основі силікатних в'яжучих матеріалів. Наявність власної сировинної бази дає заводу можливість утримувати найнижчі ціни на свою продукцію. Завдяки злагодженій роботі спеціалістів підприємства випускаються будівельні вироби високої якості, сертифіковані в системі УкрСЕПРО. Згідно вимог радіоактивності будівельні матеріали заводу можна використовувати в усіх видах будівництва.

«Під час екскурсії нам розповіли, що виготовлену цеглу та блоки реалізують в Україні, раніше їх купувала ще й Польща, – діляться студенти. – Зокрема, «покупцями» є Рівненщина, Тернопільщина та Львівщина. Продукція розробляється за єдиним стандартом і є абсолютно безпечною: радіаційний фон силікатних блоків в нормі, оскільки основна складова при виробництві – це пісок, а в якості сполучної речовини використовується вапно. У плані екологічності силікатні блоки поступаються лише дереву».

«Особливо цікавим є досвід впровадження у виробничу діяльність товариства технологічних пресів німецького виробництва, – розповідає Віктор Загоруйко. – Таке обладнання дозволило автоматизувати процес формування та складання сформованих виробів на вагонетки, налагодити виробництво кольорових силікатних будівельних матеріалів. Серед останніх товарів-новинок підприємства – цегла «рваний камінь». ПАТ «Кульчинський силікатний завод» спрямоване на подальший інноваційний розвиток – уже закладено фундамент під встановлення нової технологічної лінії з виробництва автоклавних виробів, які матимуть підвищені енергоефективні характеристики».