Епоксидна смола як витвір мистецтва, - «Resin Art» виставка у Луцькому НТУ

Епоксидна смола як витвір мистецтва, - «Resin Art» виставка у Луцькому НТУ

16 листопада, в рамках Дня відкритих дверей у Луцькому НТУ, кафедра дизайну, під керівництвом Анни Дідух, провела виставку творчих робіт «Resin Art». Картини виконані за допомогою сучасної техніки живопису – епоксидною смолою студентами-дизайнерами першого курсу.

За словами керуючої виставкою, тематикою експозиції стала морська стихія. у своїх роботах молоді митці відтворили таємничість водних глибин та неосяжність берегових просторів. Цікаво, що на виставці представленні роботи не лише у стандартному баченні води у синіх відтінках, але й у рожево-червоних, адже як ми знаємо, такі особливі водойми існують і на території України й поза її межами.

Завітав на відкриття виставки й ректор Луцького національного технічного університету Петро Савчук. «Ви не повірите, але епоксидна смола – дослідження усього мого наукового життя. Я вивчав її як матеріал, знаю її особливості, властивості та використання. Саме тому, сьогодні я особливо вражений, адже думав, що знаю все про епоксидну смолу, а ви відкрили мені її по-новому – крізь призму творчості і креативу. Я в захваті!», - проголосив ректор.

До слова, аби привідкрити завісу творення морської магії, під час представлення виставки, гостям продемонстрували відеоролик про те, як саме виконувалися роботи, які інструменти використовувалися та у чому ж полягає особливість представленої техніки.

«Техніка малювання епокситною смолою - процес дуже складний, але неймовірно цікавий. Його обливістю є власне матеріал, адже епоксидна смола дуже вимоглива, працювати з нею потрібно дуже швидко. Крім того, треба використовувати вогонь, аби зробити поверхню гладкою. Також при сворені картин, ми використовували фен та соломинки, аби створювати візерунок та досягти ефекту динаміки.

Особливістю є й те, що кожна фарба реагує по-своєму, тому найцікавішим у цьому процесі є те, що митець до останнього не знає, який витвір буде в кінцевому результаті», - розповідає Анна Дідух.

Насамкінець, слово надали почесному гостю та давньому партнеру нашого університету Анатолію Чихурському, доценту Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки. Тож, після його привітальних слів та побажань, усі присутні мали змогу насолодитися прекрасними витворами мистецтва і навіть придбати ті, що найбільше припали до душі. Так, ректор Петро Савчук придбав у власну колекцію аж чотири картини.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1387544398066273