Фахівцям Kromberg and Schubert вручили сертифікати про проходження навчання у Луцькому НТУ

Фахівцям Kromberg and Schubert вручили сертифікати про проходження навчання у Луцькому НТУ

На базі Луцького НТУ відбувся перший цикл навчання працівників ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна» за напрямком гідравліка. Нині кожен із учасників підвищення кваліфікації із рук ректора Луцького НТУ Петра Савчука отримав відповідний сертифікат.

Зустріч ректора із керівним складом та фахівцями підприємства відбулася, сьогодні 21 лютого.

За словами головного енергетика підприємства Олександра Демчура ідея поєднати виробничий процес та здобуття теоретичних знань виникла давно, а вручення сертифікатів учасникам навчання є підтвердженням ефективності плану та успішності реалізації задуму в подальшому.

«Ідея створити симбіоз виробництва та закладу вищої освіти виникла у нас давно. Ми маємо парк високотехнологічного обладнання і працівникам часто не вистачає теоретичних знань. Тому ми вирішили запросити викладачів Луцького НТУ, які змогли б провести курси. Попередньо ми окреслили теми і вирішили, що це будуть: основи гідравліки, пневматики та електроніки. Перший курс відбувся, на мою думку, успішно і результатом цього є сьогоднішнє вручення сертифікатів», - зауважує Олександр Демчур.

Своєю чергою, ректор Луцького НТУ Петро Савчук подякував керівництву підприємства за співпрацю і висловив готовність посилювати взаємодію, шляхом напрацювання нових ініціатив.

«Хочу подякувати колегам за те, що наша співпраця успішно розпочалася і як результат, уже має конкретні напрацювання. Ми маємо певний проміжний підсумок і розуміємо, яким чином рухатися далі. Хочу запевнити, що ми не лише будемо в усьому підтримувати ініціативи щодо співпраці, але й намагатися давати нові конкретні ідеї для спільної роботи», - наголошує ректор.

За його словами, робота над спільними проектами надто важлива в контексті дуальної освіти, адже це дає змогу підвищити рівень якості надання освітніх послуг і посилити зв’язок із роботодавцями: «Ми розуміємо, що це той єдиний шлях, який дасть змогу посилити якість підготовки фахівців,  створити прямий зв’зок з потенційними роботодавцями і запровадити взаємовигідну співпрацю, яка набуде стабільності. Власне тому ми підписали угоду, і мені важливо, щоб ми мали в цьому полі діяльності визначальних партнерів».

Нині завершився перший навчальний курс для працівників підприємства. Далі у Луцькому прагнуть окреслити ті напрямки, за якими необхідно підвищувати кваліфікацію чи здійснювати навчання фахівцям заводу. Для цього у ЗВО готові змінювати і вдосконалювати навчальні плани, наближати їх до потреб виробництв чи бізнесу, збирати кейс замовлень на підприємствах.

«Цей процес незворотній і подальші кроки співпраці сприятимуть лише її підсиленню», - резюмував Петро Савчук.

Фінансовий директор ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна» Олександр Шаварський наголосив, що основну увагу на підприємстві приділяють його працівникам, адже це найголовніша складова успішності. Так, лише впродовж минулого року, підприємство вклало 1,5 мільйона євро у навчання своїх колег.

«Ми завжди намагаємося використовувати місцевих постачальників послуг, зокрема Луцький НТУ був вибраний як кваліфікована установа для проведення навчання. Думаю, нашим працівникам це дало більше розуміння основ гідравліки. Сподіваюся, що і представникам університету було цікаво більш глибоко вивчити процеси нашого виробництва і сфокусуватися на критичних обладнаннях… Будь-який простій однієї машини - це ризик нашої зупинки і відповідно зупинки наших партнерів в Німеччині. Тому ми маємо випереджальними темпами вкладати знання у наших людей, щоб вони вміли реагувати на такі ситуації, як працювати з обладнанням, а це ґрунтується на фундаментальних знаннях, які ми знаходимо у партнерстві з нашим місцевим технічним закладом освіти», - зауважує Олександр Шаварський.

Він також подякував ректору Луцького НТУ за плідну співпрацю і запевнив  у подальшій взаємодії: «Радий, що в нас є перспектива співпраці і власне ми, з практичної сторони, можемо з вами обговорити наш план навчання на наступний рік, який уже розробляється. Наші спеціалісти кожного дня борються за ефективність машин, за їх кращу роботу, оптимізацію обслуговування і кожного разу це, по суті, матеріал для наукової роботи  і серйозних досліджень. Ті ідеї, які генеруються в нас на заводі, задають стандарти управління машиною, ми готові ділитися нашими проблемами, задля розширення кругозору, здобуття нових знань і наукової співпраці».

Проректор із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Сергій Шимчук додав, що впродовж курсів, науковці університету роз’яснювали його слухачам, як працює гідравлічна основна їхнього обладнання; підказували, які проблеми можуть виникнути під час експлуатації; як їх ліквідовувати і адаптувати обладнання таким чином, щоб воно працювало максимально продуктивно.

«Підвищуючи кваліфікацію працівників, ми намагаємося вирішувати певні технологічні проблеми. На разі, завершився перший цикл навчання за напрямком гідравліка. В перспективі плануємо проводити подібне навчання за напрямками: електроніка та телекомунікації, механіка та матеріалознавство і пневматика», - каже Шимчук.

Крім того, проректор додає, що багатьом підприємствам, які мають певні проблеми на виробництві, не вигідно утримувати штат для їх вирішення, тому вони шукають ті організації, людей, фірми та університети, які можуть це зробити самі.

«До прикладу, компанії SKF не вигідно утримувати цілий штат конструкторів для будь-якої модернізації обладнання, здійснення креслень тощо, тому цю роботу успішно виконуємо ми, таким чином заробляючи кошти на конструкторській документації. Коли влітку  ми почали ґрунтовно знайомитися із підприємством «Кромберг енд Щуберт», у нас виникла ідея розпочати співпрацю, яка розглядалася за двома напрямками. Перший - підвищення кваліфікації працівників, щоб дещо збільшити їхні теоретичні знання і адаптувати до конкретних умов виробництва та другий -  навчаючи навчаємось. Коли ми проводимо ці навчання, так само знайомимося з обладнанням, бачимо можливі проблеми, які потрібно модернізувати чи вдосконалити, адже будь-яка машина, сучасне технологічне обладнання, все одно мають проблеми, які так чи інакше вирішуються», - запевняє проректор.

Сергій Шимчук розповідає, що у такій роботі виникають певні питання, які потребують наукового підходу і вирішення, саме над ними працюють науковці ЗВО.

«Насправді дуже гарна співпраця. Звичайно адаптувати теоретичні основи до умов виробництва простіше, ніж провести серйозні наукові дослідження, але ми з задоволенням це робимо і щиро дякуємо за надану можливість. Будемо продовжувати співпрацю, як в освітній складовій, так і з позиції науки», - звернувся до присутніх на зустрічі проректор.

Поділився враженнями від навчання і випускник Луцького НТУ, а нині працівник «Кромберг енд Шуберт» Олександр Шулипа: «На підприємстві я відповідаю за якісний ремонт і обслуговування обладнання. Навчання, в якому брав участь було цікаве, ми багато взнали теоретичної частини. Оскільки більшість хлопців добре знають практичну складову роботи, але погано теоретичну, то зараз здобували більше теоретичних знань і сьогодні це нам допомагає у вирішенні будь-яких задач. В майбутньому і зараз здобуті знання нам дозволять вирішувати технічні проблеми швидше і не витрачати зайвого часу. Крім цього, цікаві курси стимулювали нас вчитися далі, дізнаватися більше нового, йти на навчання з інших напрямків, зокрема, тепер хочеться більш досконало вивчити електротехніку. Тож, думаю, буду рухатися в цьому напрямку».

Насамкінець, ректор Луцького НТУ Петро Савчук вручив сертифікати учасникам навчання і оглянув виробничу базу підприємства.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1480843505403028