Факультет бізнесу Луцького НТУ провів семінар для вчителів з усієї області

Факультет бізнесу Луцького НТУ провів семінар для вчителів з усієї області

Напередодні Всесвітнього дня захисту прав споживачів, а також в рамках Міжнародного тижня фінансової грамотності, факультет бізнесу Луцького НТУ провів обласний семінар-практикум для вчителів економіки «Ключові компетенції споживчої культури та підприємливості».

Вступним словом та презентацією про актуальність теми розпочала семінар декан факультету бізнесу Надія Хвищун. Вона наголосила на тому, що грамотний споживач – один із найважливіших суб’єктів економіки і що саме основам фінансової грамотності варто вчити дітей ще зі школи.

Під час відкриття проректор із науково-педагогічної роботи Валентин Талах наголосив на тому, що саме вчителі у школах надають дітям фундаментальну основу економічних знань з метою формування особистісних компетенцій. Проректор наголосив на повазі до професії вчителя, її вагомості для формування успішного та свідомого суспільства і зауважив, що вивчення економіки у школах несе в собі особливу й дуже відповідальну місію.

До слова, саме у цей день святкує свій день народження заступник директора з навчально-методичної роботи, вчитель економіки КЗ «Луцька гімназія № 21 ім. М. Кравчука» Луцької міської ради Оксана Мартинюк. А наступного дня особисте свято відзначатиме методист відділу природничих дисциплін Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Тетяна Гребенюк. Тож, з цього приводу Валентин Талах привітав жінок словами поваги та вдячності за їхні професійні досягнення, побажав великої любові та подарував квіти.

Загалом, ідея заходу полягає у тому, аби спільно із вчителями загальноосвітніх закладів знаходити шляхи впровадження у навчальний процес базових знань споживача, вмінь уникати негативних наслідків використання того чи іншого товару, популяризації та розвитку фінансової просвіти України, а також залучення якомога більшої кількості дітей до вивчення фінансової грамотності. З цього приводу виступила одна із співорганізаторів семінару Тетяна Гребенюк. Методист зауважила, що відзначення Дня споживача уже стає традицією. Вона провела коротку ознайомлюючу лекцію про заснування та розвиток споживчого руху, а також його перспективи та майбутнє.

Своєю чергою, Оксана Мартинюк розповіла присутнім про курс економіки «Громадянська освіта», а також наголосила на необхідності популяризації споживчих знань, спрямованих на виховання цивілізованого, культурного та активного споживача починаючи ще зі школи.

«З 12-26 березня 2019 року проводиться Всесвітній тиждень грошей або Global Money Week – це щорічна глобальна ініціатива, яка включає акції та заходи в кожній країні світу з метою поширення знань та розвитку навичок для прийняття управлінських фінансових рішень. Гасло Global Money Week у 2019 році – «Навчайся! Накопичуй! Заробляй!». Для учнів та їх вчителів, студентів та їх викладачів пропонуємо долучитись до участі в конкурсах, екскурсіях, перегляду тематичних відео тощо, які проводитимуться в Луцькому НТУ», - оголосила  доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри менеджменту Луцького НТУ та організатор заходу Наталія Вавдіюк.

Особливістю заходу стала практична частина, де кожен присутній мав змогу долучитися до процесу обговорення, виконати завдання та на практиці застосувати здобуті знання.  Тому важливим блоком у програмі семінару стали виступи спікерів щодо інтегрованих кейсів розвитку підприємницьких компетентностей школярів. Так, були розглянуті питання свідомості споживачів щодо харчових продуктів, розвиток міжнародних економічних відносин; презентації «Гроші в світовій економіці», «Маркетинг вражень», «Ефективне лідерство» та «Кухня підприємництва».

Після завершення семінару-практикуму кожному з учасників вручили сертифікати і подякували за співпрацю та обмін досвідом.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: 

https://www.facebook.com/909906129163438/photos/?tab=album&album_id=1199544616866253