Гендерні проблеми очима молоді: круглий стіл у рамках акції «16 днів протидії гендерному насильству»

З 25 листопада по 10 грудня у Луцькому НТУ проводилася щорічна міжнародна акція «16 днів протидії гендерному насильству». Метою заходу є привернення уваги студентства, працівників ВНЗ, громадськості до актуальних проблем насилля, попередження насилля у родині та суспільстві, популяризація здорових цінностей в сім'ї, формування ненасильницької ідеології у суспільстві.

До слова, в університеті є Центр гендерної освіти, який займається зазначеними вище питаннями. За сприяння цього гендерного осередку 10 грудня на завершення акції відбувся круглий стіл «Формування ненасильницького світогляду у студентсько-викладацькому просторі Луцького НТУ». Варто зазначити, що саме 10 грудня відзначається Міжнародний день захисту прав людини.

Проводила засідання круглого столу канд. іст. наук, доц. Ірина Сушик, яка керує гендерним осередком у Луцькому НТУ. Олександр Бондарський, проректор з науково-педагогічної роботи, закликав проводити таку роботу систематично і зауважив, що «важливо, аби така співпраця між викладачами та студентами була глибокою».

До слова також була запрошена художній керівник центру культури і мистецтв Алла Оленіч, яка розповіла про досвід роботи свого відділу у гуманізації навчально-виховного процесу. Зокрема, присутні мали змогу переглянути телесюжет про поїздку волонтерів у Луцький геріатричний пансіонат, а також фото з відвідин дитячого будинку «Сонечко». Першокурсниці з ФЕПЕС Даша Богданович та Іванна Лясота – представники волонтерського руху в університеті – поділилися враженнями від цих поїздок та агітували студентів бути активнішими і долучатися до творення хороших справ.

Далі учасники круглого столу слухали доповіді на гендерну тематику. Зокрема, з темою «Узгодження сімейного та професійного життя» виступила Анастасія Глух (АП-11, МБФ), про «Роль освіти у досягненні гендерної справедливості» розповіла Галина Дерев'янчук (ЕОС-11, ФЕПЕС), ознайомила присутніх зі «Складовими гендерної культури студентської молоді» Олеся Левкова (ЕП-21, ФБ), висвітлила питання «Гендеру у сучасному газетному дискурсі» Юлія Варченко (АП-31, МБФ), описала «Гендерні аспекти спілкування» Христина Сармуле (ЕЕ-31, ФЕПЕС), «розвінчала» «Гендерні стереотипи у рекламі» Катерина Савош (ЕПс-11, ФБ) та представила «Гендерний аспект бізнесу» Катерина Бондарська (МО-21, ФБ).

Також учасники круглого столу мали змогу долучитися до формування комплексу виховних заходів стосовно гендерних питань на наступний рік.

Тетяна Гапончук