Громадське обговорення щодо змін в освітній програмі «Комп'ютерна інженерія»

Громадське обговорення щодо змін в освітній програмі «Комп'ютерна інженерія»

12 червня на кафедрі комп'ютерної інженерії та кібербезпеки Луцького НТУ відбулося громадське обговорення проекту освітньої програми «Комп’ютерна інженерія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за участю студентів, випускників, роботодавців та представників наукової спільноти в форматі онлайн-конференції.

Розпочав зустріч завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки Луцького НТУ Петро Пех, який зазначив що підготовка фахівців за спеціальністю «Комп’ютерна інженерія» для Волині дуже важлива, адже будь-яке підприємство потребує фахівців цього профілю. Після короткого представлення всіх присутніх та членів проектної групи Світлана Лавренчук розповіла про особливості освітньої програми, акцентувавши увагу на відмінностях представленого проекту програми порівняно з попередніми.

На конференції був присутній фахівець у галузі інформаційних технологій, доктор технічних наук, професор кафедри програмного забезпечення комп'ютерних систем Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» Борис Іванович Мороз, який повідомив що детально ознайомився з програмою і на його думку вона складена сучасно, адаптована до потреб тих, хто працює в галузі інформаційних технологій, логічна схема дисциплін зрозуміла і дозволяє студентам освоювати поетапно весь набір знань, який потрібен інженерові. Його увагу привернули освітні компоненти «Вища математика» та «Фізика». Професор вважає, що дуже добре, що на ці дисципліни виділено достатньо годин. Також йому сподобалося, що в програмі передбачено фаховий тренінг замість практики, це дасть змогу студентам ефективніше використовувати навчальний час і більш гнучко адаптуватися до потреб. Він поінформував, що знайомий з багатьма програмами в галузі інформаційних технологій як українських ЗВО, так і зарубіжних і вони багато в чому схожі з представленим проектом, тому це дасть підстави для ефективної міжнародної комунікації в напрямку обміну студентами.

Борис Борисович Круліковський, кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри обчислювальної техніки Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне), відмітив що зараз в ІТ-галузі є досить багато випускників в напрямку програмування, а комп’ютерних інженерів випускають лише окремі кафедри, тому в регіоні існує потреба в такій освітній програмі. Він звернув увагу на вибіркові дисципліни, поділився досвідом про механізми вибору дисциплін у Національному університеті водного господарства та природокористування, дав поради щодо структурно-логічної-схеми.

До дискусії долучився Віктор Левандовський, керівник громадської спілки «Луцький ІТ-кластер», керівник ТзОВ «InternetDevels», яка є однією з повідних на Волині в напрямку веб-розробок. Як представник ІТ-бізнесу, він поділився своїми спостереженнями щодо якості системи освіти, розповів про власні методи відбору працівників у компанію, а також зазначив що в сучасному світі відбуваються зміни, які призводять до масової автоматизації та роботизації і роботу зможуть знайти люди, які володітимуть гнучкими навиками, а також логічним та алгоритмічним мисленням. Для нього, як для потенційного роботодавця, важливі знання студентів з математики, логіки, парадигм програмування, вміння складати алгоритми, логічно та послідовно висловлювати власну думку.

Степан Чухрій, керівник підприємства «ВІЗОР», яке працює у сфері інформаційних технологій і комп'ютерних систем, відзначив якість підготовки фахівців, так як він неодноразово був присутнім у ролі голови екзаменаційної комісії на захистах кваліфікаційних робіт студентами кафедри комп’ютерної інженерії і тому мав змогу побачити багато студентських проектів. Він, як і інші роботодавці, які були присутні на обговоренні, запевнив, що і надалі готовий співпрацювати з кафедрою. Луцьк, як і інші українські міста, почав впроваджувати окремі проєкти, які вписуються в концепцію розумного міста, що поєднує в собі інформаційні технології передачі даних, міські комунікації та пристрої ІОТ. Одним із перших таких проєктів був мультимедійний автоматизований комплекс (МАК), розроблений підприємством «ВІЗОР» і призначений для забезпечення моніторингу та керування громадським транспортом, оплати проїзду та виконання контролю всіх необхідних систем транспортного засобу. Тому існує потреба у фахівцях, які здатні підтримувати наявні та створювати нові комп’ютерні системи та мережі.

Сергій Бортник, засновник ТЗОВ «СТАЛКЕР ІТК», також підтримав освітню програму, він, як і інші роботодавці, зауважив важливість вміння спілкуватися іноземною мовою та володіти soft skills і запропонував звернути увагу розробників програми до напрямку enterprise (Java, 1C тощо), а також нагадав про менторинг як ефективний спосіб навчання.

Студент третього курсу Владислав Абрамович теж позитивно оцінив представлену програму, відмітив важливість можливості вибору дисциплін для більш ефективного розвитку кожного конкретного студента.

Щиро дякуємо всім стейкхолдерам (і тим, які взяли участь в конференції, і тим, що проходили різноманітні анкетування, і тим, що надсилали відгуки на електронну пошту кафедри) за увагу до освітньої програми «Комп’ютерна інженерія», приділений час, активну участь та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

Кафедра комп’ютерної інженерії та кібербезпеки