Кафедра комп’ютерних технологій взяла участь в міжнародній конференції «ІТ-освіта і ІТ-індустрія: синергія та перспективи розвитку»

Кафедра комп’ютерних технологій взяла участь в міжнародній конференції «ІТ-освіта і ІТ-індустрія: синергія та перспективи розвитку»

За підтримки асоціації «Інформаційні технології України» та МОН України 12 грудня 2014 року в Києві відбулася міжнародна конференція «ІТ-освіта і ІТ-індустрія: синергія та перспективи розвитку».

Це щорічна міжнародна платформа з формування дієвого діалогу та стратегічного співробітництва між керівництвом державних органів, українськими та закордонними вищими навчальними закладами та провідними ІТ-компаніями. Мета заходу – розроблення механізмів щодо визначення та вирішення реальних потреб галузі в кадрах, механізмів підвищення інтересу молоді до професії, розробки систем рівня готовності випускників для професійних потреб ІТ-галузі. Конференція об’єднала більш як 150 фахівців (ректорів, проректорів, деканів, директорів з HR та освіті) не тільки з України, а також з Білорусії, Польщі та країн Прибалтики. Конференція «Синергія: ІТ-освіта і ІТ-індустрія» стала осередком дискусій щодо останніх розробок в галузі ІТ-освіти, об’єднала кращих експертів галузі ІТ-освіти для обговорення таких тем як стандарти в ІТ-освіті, збільшення кількості випускників в галузі ІТ, налагодження співпраці між школою та вищою освітою в галузі ІТ, який баланс має бути між фундаментальними та прикладними навичками, які технології мають вивчатись, що являє собою модель співпраці ІТ-бізнесу та ІТ-освіти, міжнародна співпраця в галузі ІТ освіти.

Від волинських ІТ-представників участь в роботі конференції взяли завідувач кафедри комп’ютерних технологій Луцького НТУ к.т.н., доцент Олег Герасимчук та директор фірми «InternetDevels» Віктор Левандовський.

На конференції виступили: Сергій Квіт, міністр освіти і науки України, Віктор Валєєв – директор Асоціації «ІТ Україна», Георгій Вашадзе – член Парламенту Грузії, Ганна Старостенко – заступник голови КМДА з гуманітарних питань, Едуард Пєтлєнков – голова Естонської Національної школи ІТ та ін.

ІТ-складова в системі української освіти стає все більш актуальною. Як зазначив Міністр освіти та науки Сергій Квіт: «Зміни в освіті дадуть поштовх до якісного розвитку  ІТ-індустрії, без якої важко уявити сучасний і майбутній світ».

 Директор Асоціації «ІТ Україна» Віктор Валєєв наголосив: «ІТ галузь безперечно має стати одним з лідерів економіки країни, замінивши багато традиційних галузей. Але без ефективної системи освіти ми не зможемо це зробити!»

 

 

Віталій Кабак,

асистент кафедри

компютерних технологій професійного навчання