Кафедра Луцького НТУ запозичує європейський досвід у містобудівному проектуванні

Кафедра Луцького НТУ запозичує європейський досвід у містобудівному проектуванні

5 жовтня на кафедрі будівництва та цивільної інженерії відбувся науковий семінар на тему «Впровадження європейських норм і стандартів при розробці генеральних планів населених пунктів України (за матеріалами «Міжнародної школи урбаністики»)». У семінарі взяли участь викладачі кафедри БЦІ, студенти спеціальностей «Будівництво та цивільна інженерія», «Архітектура та містобудування», а також були запрошені головний архітектор області Томчук М.І. та головний архітектор Луцького району Велк В.А.

На початку семінару асистент кафедри БЦІ Верешко О.В., який є постійним учасником та куратором груп розповів про мету створення та учасників Міжнародної школи урбаністики. Школа урбаністики створена на базі факультету урбаністики та просторового планування Київського національного університету будівництва та архітектури та за підтримки Фонду Ебергарда Шьока, Фонду підтримки будівельної галузі і Фонду ім. Гайнріха Бьолля. Мета проведення Школи урбаністики – навчання студентів спеціальності «Міське будівництво і господарство» сучасним вітчизняним і зарубіжним методам містобудівного проектування, обмін досвідом шляхом проведення спільних тематичних занять. Учасники Школи: найкращі студенти з 12 провідних ВНЗ (спеціалізація – міське будівництво та господарство).

Після цього слово взяли студенти-магістри Мирослава Гурик, Карина Мучак та Влад Яйченя, які двічі брали участь у Школі урбаністики. Під час перебування в Школі студенти щодня мали екскурсії, робочі зустрічі, заняття, а наприкінці підготували та представили свої проекти. Цікаво було порівняти практику підготовки містобудівної документації в Україні та Німеччині (одна з робочих груп готувала проект за німецькими нормативами). На семінарі студенти представили ті проекти, які виконувалися та поділилися враженнями про перебування у Школі. Представлені проекти «Урбаністичний аналіз міста Острог» та «Урбаністичний аналіз Подолу (м. Київ)» справили дуже приємне враження на усіх учасників семінару. Було відмічено високий рівень представлених напрацювань, набуті навички й досвід беззаперечно дадуть студентам поштовх на шляху подальшої професійної реалізації майбутніх інженерів-містобудівників.

Отримані в Школі знання від визнаних фахівців, досвід роботи в команді з незнайомими людьми, досвід вивчення матеріалу та створення проекту, вміння донести свої ідеї публіці і правильно реагувати на критику підтверджують актуальність та важливість творчого підходу до навчання наших студентів.

 

 

Доцент кафедри БЦІ Юлія Мельник

Асистент кафедри БЦІ Олег Верешко