Кібербулінг: у Луцькому НТУ відбувся тренінг для комп’ютерних інженерів

Кібербулінг: у Луцькому НТУ відбувся тренінг для комп’ютерних інженерів

Днями у Луцькому НТУ відбувся треніг для студентів першокурсників спеціальності «Комп’ютерна інженерія» «Протидія та попередження булінгу в закладах освіти. Кібербулінг».

Захід провели гарант освітньої програми «Комп’ютерна інженерія», куратор групи Здолбіцька Ніна Василівна та Савчук Надія Антонівна - доцент кафедри соціогуманітарних технологій, яка надає консультаційні послуги та здійснює психологічну підтримку студентів і працівників ЛНТУ.

Лекція відбувалася в лабораторії унікального простору арт-релаксації «Артелія» Луцького НТУ.

На тренінгу поговорили про булінг (цькування) в закладі освіти як явище. Розглянуто його типові ознаки, можливих учасників та місця найчастіших проявів цього явища. Допомагали розібратися, чим відрізняється булінг (цькування) від звичайної сварки чи конфлікту, які прояви, які причини та наслідки булінгу (цькування), як правильно реагувати учасникам освітнього процесу, коли вони стають заручниками ситуації.

Дуже добре, що запроваджено системну протидію булінгу (цькування) та практичні інструменти створення безпечного середовища в закладі освіти. Зустріч була невимушеною, лектори наводили конкретні приклади, відповідали на запитання слухачів.

Учасники заходу також обговорили передумови та причини виникнення цькування, основніформи булінгу (цькування) та види кібербулінгу.

Лектори запевнили, що дієвим способом протидії булінгу є розповсюдження постерів у закладах освіти, скриньки довіри, надання консультативних послуг та психологічної підтримки усім учасникам освітнього процесу Луцького ЛНТУ.

Захід був проведений після проходження підвищення кваліфікації (стажування), результатом якого стало отримання відповідних сертифікатів.

Крім того, студентам запропоновано пройти анонімне загальноуніверситетське опитування.

Ніна Здолбіцька, кафедра комп'ютерної інженерії та кібербезпеки

Фото - Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції