Колектив Луцького НТУ долучився до водохрещенського купання

Колектив Луцького НТУ долучився до водохрещенського купання

Свято Водохреща є третім і завершальним днем у різдвяно-новорічних святкуваннях. Йордан або Водохреще традиційно 19 січня відзначають і православні і греко-католицькі християни. Люди вірять, що цього дня вода стає цілющою і щоби бути здоровим та убезпеченим від усяких недуг та негараздів цілий рік, варто після прочитання молитви тричі з головою зануритися в ополонку.

Із цим святом пов'язують хрещення в річці Йордан Ісуса Христа святим Іоанном Хрестителем. Згідно з Біблією, під час хрещення на Ісуса з неба у вигляді голуба зійшов Святий Дух і пролунав голос Божий, тому свято і називається Богоявленням.

Не оминули традицію святкування Водохреща й у Луцькому національному технічному університеті. Так, адміністрація та колектив ЗВО на чолі із ректором Петром Савчуком  долучилися до водохрещенської купелі та занурилися в ополонку у селі Баїв, що у Луцькому районі.

Не описати вражень від пірнання у крижану воду, - зазначають викладачі та працівники університету. Попри те, що вода по-справжньому холоднюча, все ж, повіривши, що саме цього дня вона є цілющою, оминути нагоди оздоровитися неможливо і ніякі морози сьогодні людям не страшні.

Ректор Луцького НТУ Петро Савчук зазначає, що в університеті сформувалася добра традиція їздити до ополонки. Участь у водохрещенських купаннях колектив ЗВО бере уже втретє і щоразу їхні враження неймовірні.

«До того як я став ректором, такої традиції не було, організовано їздити до ополонки ми почали з 2016 року. Тоді ж і я вперше зважився на пірнання. Відчуття – фантастичні, енергії та позитиву вистачає на цілий рік. Коли  ми з колегами спробували – вирішили, що це має стати традицією в університеті, вона, до слова, започаткувалася у джерелі в селі Баїв. Вже третій рік поспіль ми туди їздимо, аби окунутися. Оскільки кількість колег, охочих зануритися у водохрещенську воду збільшується, є ідея наступного року централізовано великим складом колективу поїхати у Жидичин, де також фантастична атмосфера. Усім бажаю себе пересилити і отримати незабутні враження, відчути енергетику та  позитив фізичний, емоційний та духовний. Христос хрестився у річці Йордан!», - наголошує Петро Савчук.

Серед досвідчених «моржів», у колективі Луцького НТУ є й новачки. Так, вперше випробували свої сили у крижаній воді декан машинобудівного факультету Ігор Цизь та доцент кафедри комп'ютерної інженерії факультету комп'ютерних наук та інформаційних технологій Олексій Каганюк, вони ж одноголосно ствердили, що продовжуватимуть традицію зимового пірнання й надалі.

«Сьогодні я вперше вирішив окунутися у воду на Водохреще. Я отримав велике задоволення, бо контрасти температури, коли на поверхні води здається холодно, а під нею уже стає гаряче, я був вражений. Емоції від того, що я нарешті вирішив таке зробити, надихали мене. Хоча я не цурався раніше приймати холодний душ, але ці враження, дуже гарні. Я хотів би всім порекомендувати проводити здоровий образ життя, омиватися холодною водою на Водохреще, щоб заряджатися енергією, набиратися позитиву, який допомагатиме нам у житті і ділитися цією енергією з оточуючими», - зазначає Олексій Казимирович.

«Усім рекомендую. Дуже здоровий спосіб проведення часу. Його можна порівняти і з спортивними заняттями, тож бажано кожного року проводити такі колективні виїзди», - додав Ігор Цизь.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото: Олександра Містюк. Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1164881663665882