«Колір ночі» через об'єктив: фотовиставка Павла Луцака

Останнім часом людей важко здивувати – все вони бачили і чули. Та, зрештою, можна показати їм ті ж самі речі під іншим кутом. Приміром, наше славне місто Луцьк уже стало для нас таким звичним, що навіть не здогадуєшся, скільки дивовиж воно таїть у собі. А чого лише вартий нічний Луцьк!..

Кожному з жителів, напевно, доводилося бачити місто вночі. А хочете побачити його через фотооб'єктив? Б'юся об заклад, ви будете приємно вражені!

Таку можливість нам надає Павло Луцака – студент V курсу спеціальності «Управління інноваційною діяльністю» факультету бізнесу Луцького НТУ. Хоча Павло і навчається у технічному університеті, все ж у його житті велике місце займає творчість (вкотре руйнуємо стереотип про те, що «технарі» і творчість несумісні). Він спробував себе у багатьох напрямках, але найдовше займається дизайном. Цього літа навіть оформився як приватний підприємець у сфері фотографії.

А все почалося… «З моєї подорожі Європою, яку організували від університету, у 2011 році, – розповідає Павло. – Тут і настав той час – час придбати гарний фотоапарат, адже невідомо, чи зможу взагалі колись ще потрапити до Європи, тому потрібно було зробити якісні «згадки». Потім, коли приїхав, то почав тут у місті потрошки фотографувати, знайомі стали помічати, що «у Паши з'явилося нове захоплення». Так з нічого почало з'являтися щось... Хоча ще і до цього періоду любив робити знімки та особливо фотомонтаж. Тренував свої навики самостійно, адже вважав, що мені не потрібні гуртки, бо своїми силами робити це набагато цікавіше».

Як з'явилася ідея фотовиставки… «Взагалі, влаштувати фотовиставку запропонували у закладі RING DJ CAFE. Тут постало питання: що саме виразити фотографіями? Думки розбігалися, бо не уявляв, що, кого і де фотографувати. Та достатньо було зосередитися, й ідея прийшла сама. Оскільки серед гостей цього закладу багато молодих людей, які полюбляють розваги, музику, наповнюють нічне життя барвами у сірі будні, то вирішив показати нічне місто Луцьк, що воно також не спить, а наповнене життям і барвами ліхтарів. Усі фото були зроблені лише за два вечори. Коли відбирав їх уже на комп'ютері, був дуже вражений, наскільки кольорове місто – такі речі завжди помічаєш пізніше. Назву виставки також довго придумував, та в кінцевому результаті вирішив назвати «Колір ночі». Загалом, я хотів звернути увагу на те, що часто люди скаржаться, ніби живуть у поганому місті, але насправді ми не цінуємо те, що маємо: гарну архітектуру, вулиці…  Сподіваюся, що мої світлини сподобаються людям, і вони побачать у них те прекрасне, що бачу я».

Гадаю, після перегляду фото, кожен з нас ще більше полюбить неймовірний Луцьк. Гарних вражень!

Оригінали фото можна переглянути тут: http://www.paullutsaka.com/color.html

Тетяна ГАПОНЧУК

Фото Павла ЛУЦАКИ