Курсанти кафедри військової підготовки Луцького НТУ - на базі військової частини 14-ї ОМБр

Курсанти кафедри військової підготовки Луцького НТУ - на базі військової частини 14-ї ОМБр

У пункті постійної дислокації 14-ї окремої механізованої бригади оперативного командування «Захід» триває військовий збір курсантів кафедри військової підготовки Луцького національного технічного університету. Так, майбутні молодші лейтенанти запасу Збройних Сил України з 29 червня на базі військової частини проходять тактичну, інженерну та вогневу підготовку. Вже незабаром, 28 липня, усі вони складатимуть присягу на вірність народові України.

Ректор Луцького НТУ Петро Савчук відвідав та проінспектував військові збори курсантів кафедри. Також очільник ЗВО не оминув нагоди прожити день військовослужбовця в казармі та пройти вогневу підготовку. Ба більше, ректор долучився до стройового бігу майбутніх офіцерів. «Сьогодні я мав нагоду проінспектувати курсантів військової кафедри при навчальних зборах. Ми спільно здійснили трикілометровий марш-кидок, а я водночас закріпив військові стрілецькі навички. Радий констатувати, що підготовка офіцерів запасу першого випуску – на фінішній прямій, а присяга – вже 28 липня», - прокоментував Петро Петрович.

Зокрема, 5 червня на полігоні відбувалися стрільби, які потім будуть оцінені за трьома напрямками. Перший - стрільба з пістолета Макарова (ПМ): курсанти здійснюють п’ять пострілів по круглій мішені. Другий – це стрільба лежачи з автомату Калашникова (АК) по трьом мішеням, які з певним інтервалом та відстанню підіймаються. Ну і третій напрямок стрільби з кулемета. Відтак, усі ці результати фіксуються, потому виставляється загальна оцінка.

Завідувач кафедри військової підготовки Луцького НТУ, підполковник Павло Турсумуратов, під керівництвом якого тривають військові збори, розповів, що курсанти готові до служби, проте є що вдосконалювати: «Одним з завершальних етапів підготовки на кафедрі – навчальний збір, на якому ми провели практичні заняття з таких дисциплін, як стрілецька зброя та тактична підготовка. Наступним етапом буде здача випускних екзаменів. Ну і завершальним - прийняття присяги на вірність народові України. Вже можна частково підсумувати практичну частину навчального збору, хоча він ще не завершився. Ми побачили, що наші курсанти готові, в загальному програма виконується на задовільно, мене влаштовують результати та навички студентів, хоча є і достатня кількість зауважень, які ми в кінці дня роз’яснимо своїм підлеглим. До 23 липня вони мають час, аби усунути усі недоліки та недопрацювання».

Підполковник Служби безпеки України, викладач кафедри військової підготовки Луцького НТУ Дмитро Грисюк додав, що за результатами зборів курсантам буде присвоєно військове звання молодший лейтенант запасу: «Метою проведення цих зборів є завершальний етап підготовки курсантів до військової служби, до тих завдань, які можуть перед ними стояти в ході виконання обов’язків як військовослужбовців. Тут вони проходять навчання з тактичної та вогневої підготовки, проводяться навчання серед трьох спеціальностей: піхота, артилерія та військова психологія. Так, вивчається тактика ведення бою в обороні, в нападі, риття окопів, стрільба з різного типу озброєння. Психологи проводять тестування, індивідуальні бесіди серед особового складу строкової служби Збройних Сил України, складають індивідуальні психологічні портрети. Ряд людей вже виявляють особисте бажання, зацікавленість продовжити службу в ЗСУ та в зоні АТО, з них багато жінок».

Серед курсантів, які хочуть продовжити військову службу - солдат кафедри військової підготовки, командир третього відділення групи П-21 спеціальності «Військова психологія» Марія Коваль. Ще нещодавно вона викладала в університеті проектування автомобільних доріг, утім за покликом серця вирішила докорінно змінити своє життя. «Я повністю задоволена навчанням на кафедрі, а ці збори – це можливість відчути та прожити життя військовослужбовця. Сьогодні ми стріляли, а вчора стажувалися з солдатами, які проходять строкову службу: проводили співбесіди, виявляли їх психологічні особливості. Це все неабиякий досвід для мене. До навчання на кафедрі я працювала викладачем, однак сюди прийшла цілеспрямовано, відчувала поклик серця. Хочеться внести свою лепту в розбудову країни, допомогти військовослужбовцям, особливо у такий нелегкий час війни. Тож так, я планую далі кар’єру військовослужбовця», - захоплено розповіла Марія.

Вже незабаром, 28 липня, курсанти складатимуть присягу на вірність народові України, гідно несучи присвоєне військове звання молодшого лейтенанта запасу. А поки, бажаємо вам вдалих зборів та успішної здачі усіх нормативів та екзаменів!


 

Олександра Містюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab...