«Лийся, пісне, урочиста і чиста...»

«Лийся, пісне, урочиста і чиста...»

Фольклорний ансамбль «Намисто» був створений 2008 року на базі відділу культури і мистецтв Луцького НТУ з метою вивчення, популяризації та збереження фольклору, народних звичаїв, обрядів Волинського краю. У 2011 році колективу постановою Президії Федерації профспілок України присвоєно почесне  звання «Народний аматорський колектив».

Учасники ансамблю – студенти нашого університету. Засновником та художнім керівником є Марія Ковальчук.

Програму колективу складають обрядові, побутові, жартівливі та народні пісні в сучасній обробці. Дзвінкий, плавний спів і самобутні та різноманітні костюми справляють незабутнє враження не лише на справжніх шанувальників українського фольклору, а й на людей, які такі пісні могли чути лишень у виконанні своїх бабусь.

На основі фольклорного матеріалу «Намисто» готує такі концертні програми як «Вітаємо з Новим Роком та Різдвом Христовим!» (включно з обрядом «Водіння Кози»), «Весна-весняночка», «Заведемо хороводи», «Купала на Йвана», а також обжинковий обряд «Віночок по полі котився» та інші традиційні  віншувальні програми.

Впродовж цих років колектив був учасником чи не усіх заходів, концертів, урочистих подій, які відбувалися в Луцькому НТУ, а й за його межами. «Намисто» є учасником обласних і міських конкурсів, фестивалів.

Завдання колективу – зберегти святині української культури, невичерпне джерело народної творчості, долучити молодь до неповторної, мелодійної української пісні. Адже вони мають неоціненне значення для відродження та збереження історичної пам’яті і духовності українського народу.

 

 

 

Марія Ковальчук,

керівник ансамблю «Намисто»