Луцький НТУ долучився до розробки Стратегії розвитку міста Луцька

     15 жовтня у залі засідань міської ради було проведено робочу нараду з підготовки Стратегії розвитку міста Луцька до 2020 року. Окрім депутатів Луцької міської ради, керівників структурних підрозділів, представників бізнесу та громадських організацій, участь у ній взяли також науковці та студенти Луцького НТУ.

     Міський голова Микола Романюк, розпочинаючи нараду, зазначив, що Стратегія розробляється передусім для того, аби наше місто стало таким, в якому можна жити комфортно.

     Заступник начальника управління економіки міської ради Любов Івевакова розповіла про напрацювання та подальші завдання Робочої групи із розробки  Стратегії. Зокрема, вона акцентувала на таких аспектах як: «сканування середовища» (дослідження показників соціально-економічного розвитку міста, комунальної та технічної інфраструктури, стану довкілля та умов життя), «вивчення думки підприємців» (з метою визначення ставлення респондентів до міста) та SWOT-аналіз (оцінка позицій міста та його конкурентоспроможності).

     В свою чергу Петро Гоцалюк (ВОГО «Асоціація регіонального розвитку») презентував напрацювання міжнародної конференції «Стратегічне управління містом», що відбулася у Вінниці, з яких присутні дізналися про стратегії розвитку міст Кельце і Цюріх.

     Змістовними і цікавими були пропозиції науковців з Луцького НТУ. Так, доктор економічних наук, професор Зоряна Герасимчук поінформувала про результати роботи над Стратегією: було розподілено функції між  усіма учасниками, розроблено підходи до стратегічного управління, створено методику оцінки стратегічного розвитку міста, здійснено прорахунки сталого розвитку Луцька. Вона вказала, що на базі Луцького НТУ розроблено основну стратегію розвитку Луцька, але також зазначила, що є вибір допоміжних  стратегій, які уже опубліковані у вигляді монографій.

       Цікаву пропозицію висловила Марина Аверкіна, представниця наукової школи «Регіональна економіка», керівником якої є Зоряна Герасимчук. Вона запропонувала засадити покрівлі деревами – впровадити так звані «зелені дахи», зазначивши їх суттєві переваги: вони дозволяють утримувати постійну температуру, усувають пил та скорочують капітальні витрати на ремонт.

    Також мова йшла про транспортні розв’язки на території міста – таку пропозицію висунув ректор Волинського інституту економіки та менеджменту Артур Горбовий.

      На завершення зустрічі Микола Романюк подякував усім за пропозиції та просив активніше долучатися до роботи, особливо молодь.

Тетяна Гапончук

Фото Павла Луцаки