Луцький НТУ став партнером німецької Академії в галузі підготовки фахівців у вітроенергетиці

Луцький НТУ став партнером німецької Академії в галузі підготовки фахівців у вітроенергетиці

Ректор Луцького національного технічного університету Петро Савчук та генеральний директор Академії  BZEE Крістіан Вефер  підписали угоду про партнерство у сфері підготовки фахівців у вітроенергетиці. Відтак, в рамках співпраці на базі Луцького НТУ буде створений навчальний центр із відповідним технічним обладнанням, а студенти та науковці університету матимуть можливість вивчати особливості альтернативної енергетики у Німеччині.

До  офіційної зустрічі та обговорення перспектив вітрової енергетики в Україні долучилися представники викладацького складу Луцького НТУ, голова правління «Альтернативна енергетика України» підприємець Юрій Дар, науковці із Тернопільського та Івано-Франківського університетів,  підприємці та представники зацікавлених організацій, місцевої влади та структур, які працюють в енергетичному секторі.

Передусім привітав учасників обговорення ректор Луцького НТУ Петро Савчук. Він наголосив, що проект співпраці із німецькою Академією BZEE є надзвичайно важливим і для університету і для України в цілому, адже дає можливість досягнути енергетичної незалежності та розвинути напрям зеленої енергетики.

«Ми презентуємо надзвичайно важливий для України, Волині і для нашого університету проект. В гостях у Луцькому НТУ сьогодні Крістіан Вефер - генеральний директор освітньої Академії, яка впроваджує альтернативну енергетику у цілому світі, є основним носієм цього продукту і зацікавлена у розвитку вітроенергетики в Україні. Результатом наших піврічних перемовин і намагань знайти спільні позиції, є візит Крістіана Вефера до Луцького НТУ та пропозиція співпраці, що є великою честю та відповідальністю для нас»,- зазначив ректор.

За словами Петра Савчука, результатом перемовин стало напрацювання конкретних домовленостей, зокрема щодо створення громадської організації, через яку відбуватиметься комунікація з приводу інвестиційної та навчальної складових. Крім того, триває підготовка пропозицій корисних для Луцького НТУ та Волині задля розвитку вітроенергетики, як стратегічного напрямків підсилення енергонезалежності України та зеленої енергетики.

«Ми дякуємо Крістіану Веферу за вибір нас, як зв’язуючої ланки у вітровій енергетиці в Україні. Це велика честь і відповідальність і ми зробимо все, аби виправдати сподівання партнера. Нехай в нас буде спільний результат на благо двох країн», - резюмував Петро Савчук.

Натомість Крістіан Вефер подякував українській стороні за теплий прийом і наголосив, що сьогодні формується початок плідної співпраці. Потому він презентував Академію BZEE, розповівши про її основні досягнення на напрямки роботи.

«Навчальний центр BZEE здійснює свою діяльність починаючи з 2000 року. Це єдиний центр у світі, який забезпечує повну підготовку спеціалістів в сфері вітрової енергетики, зокрема з встановлення вітрових електростанцій, їх обслуговування, починаючи від простих техніків, закінчуючи спеціалістами вищої категорії. Представництва Академії є в усьому світі і проводять вони всеохопне навчання у сфері вітрової енергетики, готуючи фахівців для підприємств. Поштовхом для створення відповідної навчальної системи у Німеччині стало те, що дана сфера не була заповнена фахівцями, а підприємства відчували велику потребу у кваліфікованих кадрах. Крім того, необхідні були люди, котрі б забезпечували безпеку на підприємствах. Отож, наявність спеціалістів забезпечило повноцінну діяльність вітрових електростанцій, що підвищило їхню результативність і продуктивність», - розповідає Вефер.

За словами іноземця, Академія нараховує 31 представництво у світі, а підготовку у ній пройшли 4100 сервісних техніків, з них 89% - задіяні у роботу вітрових електростанцій. В усьому світі було видано 24 тисячі сертифікатів про проходження навчання.

Водночас, Академія має певні вимоги та стандарти підготовки фахівців. Так, навчальний курс триває 6 місяців та включає 82 навчальних модулів, більше 40 з них – для технічного персоналу. До навчання, зокрема у Німеччині, залучають безробітних, що фінансується державою, а підприємства відряджають власних працівників для підвищення кваліфікації. Зазвичай курс охоплює 6 тижнів виробничої практики, після чого необхідно скласти офіційний екзамен.

Для охочих навчатися в Академії та в перспективі отримати роботу на вітровій електростанії, додає Вефер, варто мати закінчену професійно технічну освіту в механічній чи електротехнічний сфері. Крім того, необхідно пройти медичне обстеження, щоби працівник відповідав критеріям роботи на вітровій електростанції, адже діяльність відбувається на значній висоті, що чинить вплив на організм. Водночас, через специфіку роботи, майбутні працівники повинні пройти психологічний тест, аби передбачити поведінку на висоті та здатність працювати в колективі.

Відтак, в рамках візиту представників із Німеччини, між Академією BZEE та Луцьким НТУ було підписано угоду про співпрацю. Варто зазначити, що розвиток даного проекту поетапний. Нині створено громадську організацію, яка поєднуватиме співпрацю в навчальному аспекті та в інвестиційній складовій. Згодом, представники професорсько-викладацького складу ЗВО пройдуть стажування у Німеччині, аби підсилити позиції та отримати можливість готувати фахівців для сфери вітрової енергетики. Цей симбіоз дозволить перейти на наступний етап, зокрема, створення матеріально-технічної бази та реального центру альтернативної енергетики. Там же будуть акумулюватися навчально-освітні складові, просуватися передові технології у вітроенергетиці, а також відбуватиметься дистриб’юція сучасних технічних систем на території України.

Насамкінець, делегація із Німеччина мала нагоду ознайомитися із університетом, побачити сучасні лабораторії, матеріально-технічне забезпечення та обговорити перспективи нових шляхів взаємодії.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ