Луцький НТУ – в першій десятці найпрозоріших ВНЗ України

Луцький НТУ – в першій десятці найпрозоріших ВНЗ України

Вочевидь, вам не раз доводилося переглядати рейтинги, сформовані за певними показниками. Наближається період вступної кампанії, і тому набирають значимості рейтинги навчальних закладів – те, яку сходинку посідає виш у авторитетних рейтингах, має вагомий вплив на абітурієнта.

Нещодавно, 28 лютого, на сайті Центру дослідження суспільства (ЦДС) було оприлюднено «чарт» національних ВНЗ відповідно до їх рівня відкритості. Проект здійснено за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Зазначу, що ЦДС був створений у 2009 році як незалежний некомерційний центр вивчення соціальних проблем і колективних протестів в Україні та об’єднав критично-орієнтованих соціальних дослідників: фахових соціологів, політологів, економістів, культурологів, істориків та юристів.

У «рейтингу прозорості» оцінювалася, як зазначається на сайті ЦДС,  готовність надати копії декларацій ректорів та проректорів за 2012 рік, штатні розписи університетів за 2012 та 2013 рік, кошториси та звіти про їх виконання за 2012 рік, перелік нерухомого майна та транспортних засобів на балансі університету, готовність надавати інформацію по телефону, а також наявність на сайтах ВНЗ річного плану держзакупівель за 2013 рік. Найвищий бал, який можна було отримати за кожним з показників, – 15, а кількість закладів, серед яких проводилося оцінювання, становить 110.

Серед волинських ВНЗ у першу десятку рейтингу «прозорих» увійшов один з наймолодших технічних університетів України, що має IV рівень акредитації, – Луцький національний технічний університет. «Політех» отримав досить високі бали за всіма показниками, що в загальному підрахунку становить 75 балів. Студенти та працівники Луцького НТУ можуть по праву гордитися, що їхній університет зайняв таку високу позицію, адже готовність відповідати на запити і надавати інформацію фінансового характеру виступає маркером того, наскільки навчальні заклади схильні звітувати перед громадськістю, передусім за розподіл отриманих з бюджету коштів, та наскільки вони є відкритими.

Тетяна ГАПОНЧУК