Луцький НТУ відтепер співпрацює із кіберполіцією України

Луцький НТУ відтепер співпрацює із кіберполіцією України

Луцький національний технічний університет заключив меморандум про співпрацю та партнерство із Департаментом кіберполіції Національної поліції України. Так, 18 червня 2020 року, ректор Луцького НТУ Петро Савчук зустрівся із керівником відділу протидії кіберзлочинів у Волинській області Андрієм Паленком. Під час зустрічі сторони обговорили свої бачення та напрямки подальшої співпраці, де йшла мова про підвищення ефективності протидії кіберзлочинності, забезпечення взаємного обміну інформацією та впровадження в освітній процес передового досвіду фахівців Департаменту кіберполіції. Зазначимо, що в обговоренні взяли участь декан факультету КНІТ Ростислав Редько та керівник інформаційно-обчислювального центру Луцького НТУ Юрій Гульчук.

Передусім, ректор Петро Савчук розповів Андрію Паленку про активний розвиток в університеті дуальної освіти, зокрема у сфері ІТ, що створює потужну базу спеціалістів у кіберпросторі. Крім того, ректор зауважив, що при Луцькому НТУ створено студентський бізнес-інкубатор, що надає ще одну платформу для реалізації співпраці із ДКП.

Своєю чергою, представник Департаменту кіберполіції Андрій Паленко зазначив: «Варто наголосити, що ми очікуємо від партнерства не лише можливості створення фахівців із протистояння кіберзлочинам, але хочемо надати необхідні знання, аби попередити протизаконні дії у кіберпросторі з їхнього боку».

Відтак, за результатом перемовин, сторонами було підписано меморандум, в якому чітко обумовлено та прописано цілі та напрями співробітництва. Основними пунктами серед них виокремлено:

-          підвищення рівня професійних знань з кіберзлочинності студентів, викладачів, поліцейських та держслужбовців;

-          організація і проведення практичного ознайомлення здобувачів вищої освіти із завданнями ДКП в його підрозділах;

-          підготовка наукової публіцистики та літератури з питань протидії кіберзлочинності;

-          організація та проведення науково-методичних заходів із питань протидії кіберзлочинності;

-          участь у розроблені проектів з питань протидії кіберзлочинності.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ