Луцький НТУ випустив більше 150 офіцерів запасу

Луцький НТУ випустив більше 150 офіцерів запасу

Про діяльність кафедри військової підготовки Луцького НТУ, результати та перспективи розповів її очільник Павло Турсумуратов на засіданні вченої ради.

Він акцентував увагу на тому, що військова кафедра у Луцькому НТУ функціонує уже п’ятий рік, адже перший набір курсантів був здійснений у 2016 році.

Відтоді кафедра військової підготовки випустила 151 офіцера запасу із присвоєнням звання «Молодший лейтенант». По-справжньому історичним став перший випуск курсантів, адже тоді вперше в історії Волині, згідно з одним наказом Міністерства оборони України, одразу 80 випускникам кафедри було присвоєно звання «Молодший лейтенант запасу» та вручено офіцерські погони.

Загалом же, викладачі кафедри проводять підготовку офіцерів запасу за трьома спеціальностями: бойове застосування механізованих підрозділів; бойове застосування підрозділів наземної артилерії; психологія.  Лишень на першому курсі нині навчаються 68 чоловік.

Як розповідає Павло Турсумуратов, на завершення першого року навчання, особовий склад кафедри з викладачами виїжджають на комплексні практичні заняття, які тривають 21 добу та, як правило, проводяться на базі 14-ї ОМБР у Володимирі-Волинському. На завершення другого року навчання, кафедра проводить навчальні збори, терміном 30 діб.

На завершення повного курсу навчання, особовий склад складає випускні екзамени, приймає присягу і після того подається до присвоєння первинного офіцерського звання молодшого лейтенанта запасу.

Розповідаючи про матеріально-технічне забезпечення кафедри, її завідувач додає, що курсанти у навчанні та здобутті практичних навичок використовують достатню кількість та різновиди техніки і озброєння, а також сучасні технології, зокрема, мультимедійний тир. У перспективі – придбання БМП та БТР. Крім того, на кафедрі прагнуть отримати дозвіл для державної форми навчання.

Члени вченої ради визнали доповідь Павла Турсумуратова задовільною і наголосили на важливості популяризації кафедри.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції

Фото – Олена Третяк