«Люблін став мені рідним містом» - Ольга Жуковська, студентка факультету бізнесу

«Люблін став мені рідним містом» - Ольга Жуковська, студентка факультету бізнесу

Луцький національний технічний університет має чимало контактів із зарубіжними вузами. Найбільш активною співпраця є між Луцьким НТУ та Люблінської політехнікою в Польщі, яка реалізується через проведення спільних науково-технічних заходів, участь в проектах, можливість семестрового навчання  в Польщі, а також можливість проходження двомісячної практики.


Власне, студенти факультету бізнесу уже неодноразово проходили таку практику у відділі міжнародних відносин Люблінської політехніки. Наразі там перебуває третьокурсник-менеджер Максим Недбайло, а нещодавно лише з позитивними враженнями студентка 3-го курсу спеціальності «Економіка підприємства» Ольга Жуковська.

«Враження від практики – лише позитивні!  Час, який я там провела, був незабутній – наповнений новими враженнями, емоціями та новими знайомствами. Я жила та працювала в хорошій атмосфері, з приємними людьми, частинка яких завжди залишиться в моїй пам’яті, та завдяки яким я швидко адаптувалася та подолала мовний барєр.

 

Робота в Бюро Міжнародного Обміну (далі БМО) була дуже цікава. Координатор бюро Мартін Жук, який був керівником практики, – висококваліфікований спеціаліст своєї справи, з яким було дуже приємно працювати. Я співпрацювала з практикантами з Індонезії, допомагала студентам з інших країн, які приїхали по обміну, відвідувати різні конференції та спортивні змагання; ознайомилась з багатьма освітніми програмами, якими займається БМО  (наприклад, LLP-ErasmusErasmus MundusComeniusLeonardo da VinciGrundtvigCEEPUS, TempusFulbrightDAAD/KAAD та ін.); працювала в системі CMS в зв’язку з розбудовою та оновленням сайту Бюро (www.bwm.pollub.pl).

Окрім того, мені випала нагода побувати на урочистій інавгурації 2013/14 навчального року.

Практика в Польщі – це шанс вивчити не лише польську мову, а й значно підвищити рівень англійської мови, адже багато доводиться спілкуватися з англомовними студентами. Спілкуючись з студентами з Туреччини, Португалії, Румунії, Італії, я дізналася багато нового про ці країни, їхню культуру та звичаї.

              Зрозуміло, що окрім роботи в бюро, були активні та насичені новими подіями вихідні дні. Так, окрім Любліна, який став мені майже рідним містом, я відвідала Краків, яке зачарувало мене своєю архітектурною величчю та мальовничими краєвидами.

Отже, протягом цих двох місяців я отримала масу задоволеннядізналася багато корисного  та нового. А саме головне, я навчилася бути більш самостійноюзнаходити нові шляхи вирішення різних питань, стала уважнішою та сконцентрованішою.

Переконана, що практика за кордоном - це дуже корисна життєва школа, що загартовує людину, навчає самостійності та впевненості, змушує замислитись над багатьма питаннями та перейняти європейський досвід вирішення різносторонніх проблем.

Знаю, що в нашому університеті діє програма «Подвійного диплому», а тому планую отримати рівні магістра як в Луцькому НТУ, так і в Люблінській політехніці.

Поїздка до Польщі є частиною реалізації мрії – подорожування,  щодозволяє дізнаватися більше про їхні звичаї та традиції, стиль життя.

Дуже вдячна всім людям, котрі допомогли мені зробити реальністю частинку моєї мрії!»