Майбутнім магістрам Луцького НТУ розповіли, як здати ЗНО з іноземної мови

Майбутнім магістрам Луцького НТУ розповіли, як здати ЗНО з іноземної мови

Уже невдовзі вступникам на магістратуру необхідно буде пройти зовнішнє незалежне оцінювання з іноземної мови. Про те, як відбуватиметься екзамен, які існують заборони та обмеження для вступників і яких правил студенти зобов’язані дотримуватися, розповіла представник центру якості освіти Алла Корнейко.

Зокрема, спікер зазначила, що лекція покликана відновити та систематизувати знання студентів про зовнішнє незалежне оцінювання, адже це важливий захід, що потребує особливої уваги та відповідальності.

За словами Алли Корнейко, нині триває процедура реєстрації, яка завершиться 3 червня о 18:00. Без ЗНО на магістратуру може вступити лише той, хто має серйозні проблеми зі здоров’ям і це повинно бути підтверджено документально.

Реєстрацію учасника ЗНО здійснює приймальна комісія, а саме людина – реєстратор. Від учасника їй потрібні: документ, що засвідчує особу; контактний телефон; ідентифікаційний код; документи про здобутий освітній ступінь чи код з системи ЄДЕБО; інформація про іноземну мову, з якої здаватиметься іспит; фотокартки; медична довідка (якщо є проблеми зі здоров’ям) та населений пункт, де студент хоче складати екзамен.

Під час реєстрації, вступник отримає роздруковану екзаменаційну картку, в якій обов’язково має перевірити правильність внесених даних та підписатися. Після цього на сайті українського центру якості освіти створюється особистий кабінет учасника ЄФВВ ЄВІ, а логін та пароль до нього зазначений в екзаменаційному листку. У віртуальному кабінеті розміщена перепустка у пункт тестування. Запрошення з’являться приблизно 20 червня і їх обов’язково треба буде роздрукувати та показати у пункті тестування у день ЗНО.

Власне іспит з іноземної мови відбудеться 2 липня. Цьогорічна новація у його проведенні полягає в тому, що вступники в магістратуру зможуть складати іспит на трьох сесіях: основній, додатковій та третій. Третя сесія відбуватиметься восени і стосується вона лише магістрів, які хочуть навчатися на контракті. Тобто якщо результати ЗНО їх не задовольняють – восени іспит можна перескласти, але ця послуга уже буде платною.

Крім того, на екзамен 2 липня можна піти у першу або другу зміну.  Вранці учасник повинен з’явитися у пункт тестування о 9:15, закриваються його двері о 9:50, а розпочинається іспит рівно о 10:00. В обідню пору учасник має прийти до пункту о 13:15, а іспит розпочнеться о 14:00. Допуск до пункту тестування відбувається лише за наявності оригіналів екзаменаційного листка, паспорта або ІД картки, запрошення. Без одного із документів чи із запізненням учасник не попускається до екзамену.

Ручка повинна бути тільки чорного кольору, краще гелевою, а на пляшці із водою не повинно бути жодних наклейок, адже там ймовірно можуть бути шпаргалки.

На останок, Алла Корнейко додає, що не можна порушувати дисципліну на ЗНО, відволікати учасників, зривати тестування тощо. При собі не можна мати пристрої зчитування, обробки, переноски інформації, шпаргалки, підручники, смарт-годинники, планшети та інші ґаджети, зокрема навушники, флешки, батарейки. Телефони мають бути вимкнені і покладені на окремий стіл речей.

Загалом тестування триватиме 60 хвилин, а його результати можна буде дізнатися мінімум за два тижні в особистому кабінеті.

Бажаємо вступникам успіхів, легких завдань та якомога менше хвилювань!

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ