Метання списа: як юні легкоатлети змагалися за «Кубок ректора» Луцького НТУ

Метання списа: як юні легкоатлети змагалися за «Кубок ректора» Луцького НТУ

Із двох областей до Луцька з’їхалися юні легкоатлети, аби позмагатися у вправності із метання списа і здобути «Кубок ректора» Луцького НТУ.

У змаганнях взяли участь 12 спортсменів, серед яких: юніори та юніорки (2000-2001 р.н.) та юнаки й дівчата (2002 р.н. і молодші).

Передусім, присутні взяли участь у параді відкриття змагань. Так, привітав  спортсменів й побажав їм успіхів ректор Луцького НТУ Петро Савчук: «Ми зібралися тут для того, щоби показати, що такий вид спорту як метання списа є і він розвивається, а також, щоби віднайти талановиту молодь, яка може досягнути вершин й здобути гідні нагороди. Ми з вами робимо дуже важливу справу – це розвиток спорту великих досягнень в Україні і на Волині зокрема. Тому я впевнений, що сьогоднішні змагання стануть традиційними у нашому університеті, вони будуть вдосконалюватися, а з часом ми створимо повноцінну інфраструктуру, аби молодь могла тренуватися. Тож, я бажаю вам успіхів та перемоги у чесній боротьбі».

Петро Савчук також додав, що у Луцькому НТУ цьогоріч розпочалася підготовка тренерів, а саме відбулося відкриття магістратури за спеціальністю «Фізична культура і спорт», тож нині спортсмени мають чудову нагоду підвищити тренерську кваліфікацію або отримати професійний фах у спорті.

Своєю чергою, із вітальним словом виступив директор департаменту сім’ї молоді і спорту Луцької міської ради Олексій Веремійчик: «Надзвичайно приємно, що ви обрали легкоатлетичне метання, нині воно трохи втратило увагу до себе, втім це доволі елегантний і цікавий вид спорту, який варто відроджувати та піднімати на новий рівень. Тому нам треба підсилюватися, працювати і робити все, щоб ви мали найкращі умови, впевнено йшли до перемоги і стояли на вершинах усіх змагань».

Після спільного виконання Державного Гімну України, учасники змагань приступили до найвідповідальнішої частини заходу. Молодь мала по шість спроб для вдалого метання списа і з усіх сил намагалася довести свою першість. І попри те, що усі спортсмени показали гарні результати, все ж у юнацькій категорії із загальним показником 41.40 перемогу здобула Ольга Мосійчук (Костопіль) та із показником  52.60 - Максим Троцюк (Луцьк). Натомість першість у категорії юніорів із результатом 31.74 здобула Альбіна Савчук (Луцьк) та із результатом 60.38 – Дмитро Кальков (Луцьк).

За словами завідувача кафедри фізичної культури, спорту та здоров’я Луцького НТУ Сергія Савчука, подібні змагання відбуваються вперше і це спроба зробити кубок таким, щоби молодь могла перед офіційними змаганнями спробувати себе у метанні і визначити над чим ще варто попрацювати. Метою заходу також є те, щоби і тренери і влада побачили таланти спортсменів і збагнули, у чому їм потрібно допомогти, як мотивувати і підсилити, створити усі умови для тренувань.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1288282591325788