Міфи та факти про вино: у Луцькому НТУ відбувся майстер-клас від сомельє

Міфи та факти про вино: у Луцькому НТУ відбувся майстер-клас від сомельє

6 листопада на кафедрі товарознавства та експертизи в митній справі Луцького національного технічного університету відбувся майстер-клас від випускниці навчального закладу – сомельє Ольги Ярошевич. Організували захід для студентів групи ПТБ-32.

Так, сомельє разом з викладачами кафедри розповідали про те, як обрати якісне вино у магазині, спростовували міфи та озвучували цікаві факти про напій.

Зокрема, у магазині варто обирати сортове вино, виготовлене лише з одного сорту винограду, а не купажоване. Важливо звертати увагу на рік його виготовлення та чи був він врожайним (в Україні це 2013 та 2015). Краще купувати сухі вина, а не солодкі, адже їх найтяжче підробити. Цікаво знати, що хороший напій розливається у пляшки з товстого скла, де етикетка та контретикетка наклеєні строго симетрично і їх важко відклеїти. Крім того, повинен бути вказаний термін витримки в бочці та пляшці. Не варто звертати увагу на кількість знаків-нагород на етикетці – недобросовісні виробники можуть купити перемогу на конкурсі вин.

Спростувала сомельє і декілька міфів про вино. Часто покупці переконані, що корок з коркового дерева зберігає напій краще, ніж закрутка. «Це всього лише традиція, для окремих видів вин металевий чи полімерний корок значно краще зберігає якість напою», - каже Ольга Ярошевич. «Що старіше вино, тим воно краще - теж міф, - додає жінка. – Ні! Кожне вино має свій «поріг старості»: деякі дійсно призначені для розвитку і старіння, а це лише приблизно 10% від усієї світової продукції. Решту треба спожити за рік-три». Зауважила сомельє і те, що заглиблення на дні пляшки не вказує на якість напою – така форма просто зручна для транспортування, а у ігристих винах регулює тиск.

Добовою нормою вина для чоловіків є 250 мл, а для жінок – 170 мл, споживати напій варто не більше двох разів на тиждень. Оптимальна температура його зберігання від +10 до +12 градусів. Біле вино бажано відкорковувати безпосередньо перед тим, як розлити по келихах, червоне – за 30-40 хвилин до вживання, аби дати йому насититися киснем. Зберігати його варто тільки у вертикальному положенні, в щільно закритій пляшці, у прохолодному неосвітленому місці: ігристі вина – не більше доби, оптимально 4 години; білі сухі – не більше 2-3 днів; рожеві та легкі червоні – не більше 3-5 днів; міцні та солодкі – до 7 днів.

Зауважимо, що червоне вино зменшує шкідливий вплив тютюнового диму, запобігає виникненню тромбів та зміцнює імунітет. Якщо ж ви відчули головний біль після келиху напою, це очевидний факт того, що недобросовісний виробник додав забагато консерванту Е220 – діоксиду сірки. Важливо знати, що відповідна форма келиха підкреслює у вині певні присмаки і текстури, а інколи взагалі змінює смак.

Насамкінець пізнавального майстер-класу від сомельє ректор Луцького НТУ Петро Савчук подякував кафедрі товарознавства та експертизи в митній справі і Ользі Ярошевич, зокрема, за цікавий захід. «Приємно вражений, адже те, що ви сьогодні зробили, принесло присутнім масу насолоди та корисного матеріалу для роздумів. Та інформація, що сьогодні була озвучена – надзвичайно важлива та цікава не лише для студентів-товарознавців, але і для пересічного українця», - резюмував Петро Петрович.

Олександра Містюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab...