Міжнародна співпраця і розвиток спорту, - про що йшлося на ректораті у Луцькому НТУ

Міжнародна співпраця  і розвиток спорту, - про що йшлося на ректораті у Луцькому НТУ

У Луцькому національному технічному університеті відбулося планове засідання ректорату, під головуванням ректора Петра Савчука.

Розпочалася нарада із приємної місії – вручення грамот кращим працівникам Луцького НТУ за вагомі здобутки. Так, відзнаки отримали  викладачі кафедри військової підготовки Олександр Наземцев, Володимир Зубер, Григорій Скрипниченко та Сніжана Гаврилюк. Вручили грамоти також доценту кафедри української та іноземної лінгвістики Анжеліці Яновець, доценту кафедри прикладної механіки Олександру Повстяному, доцентам кафедри будівництва та цивільної інженерії Світлані Ротко та Володимиру Біскубу, старшому викладачеві української та іноземної лінгвістики Юлії Літкович, доценту кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій Володимиру Лотишу, інспектору технологічного факультету Вікторії Куц, проректору із науково-педагогічної роботи Олені Ковальчук та доценту кафедри товарознавства й експертизи у митній справі Оксані Передрій.

Крім того, ректор Петро Савчук вручив грамоту і привітав із перемогою у конкурсі «СтудМісВолині – 2019» студентку Луцького НТУ Ганну Савієвську: «Бажаю вам далі розвиватися, рухатися вперед і бути обличчям університету у різних напрямках, а також, щоб ви відчували, що Луцький НТУ - це не випадковість у вашому житті», - наголосив ректор.

Згодом Петро Савчук розповів про візит до Люблінського Католицького Університету Яна Павла ІІ. Ректор наголошує, що дуже важливо підтримувати дружні зв’язки із польськими університетами, а відтак посилювати роботу у напрямку співпраці та збільшення можливостей для навчання там наших студентів.

Про напрацювання у сфері міжнародної співпраці доповіла проректор Олена Ковальчук. Вона наголошує, що основною перепоною для навчання і стажування українських студентів закордоном, зокрема у Польщі чи Німеччині, є низькій рівень володіння іноземною мовою. Тому існує уже кілька пропозицій, як вирішити ситуацію, зокрема – це перебування у Луцькому НТУ волонтера із Німеччини для проведення курсів німецької мови студентам і викладачам. Олена Ковальчук додає, що посилюється співпраця між Луцьким НТУ та німецькими ЗВО. Так, були напрацьовані спільні проекти з кількома університетами Німеччини та компанією «Apollo», які чекають талановитих українських студентів на навчання та проходження практики.

Натомість Петро Савчук наголосив на важливості формування стратегії у роботі усіх завідувачів кафедр університету щодо програми подвійних дипломів та науково-освітньої співпраці з іноземними ЗВО (спільні дослідження, проекти та мобільність). Про досягнення у цьому напрямку або ж проблемні моменти завідувачі кафедр доповідатимуть уже наступного тижня. Водночас, на прохання ректора, у Луцькому НТУ планують провести моніторинг рівня знань іноземних мов серед студентів, аби визначитися як підсилити цю складову і чим допомогти молоді.

Про заходи, які відбулися минулого тижня розповів проректор Сергій Шимчук. Особливо він акцентував увагу на науково-практичному семінарі, що стосувався порятунку озера Світязь: «Наука у Луцькому НТУ із цього питання перебуває на досить високому рівні і подібний семінар був лише початком. Врятувати озеро Світязь просто необхідно і це можливо. Втім проблема носить комплексний характер і ми намагатимемося ці питання вирішувати».

Крім того, Сергій Шимчук розповів про проведення змагань із рукопашу гопак, які днями відбулися у спорткомплексі Луцького НТУ. Саме такі заходи, зазначає Шимчук, дозволяють популяризувати спорт серед молоді, зокрема й ті спортивні спеціальності, які пропонує наш університет.

Про розвиток спортивного сегменту в університеті додав Петро Савчук. За його словами, поступово у ЗВО вестимуться роботи із модернізації стадіону та бігової доріжки. Водночас, за сприяння Федерації легкої атлетики України, на базі Луцького НТУ з’явиться метальний сектор. Тож нині важливо повністю спланувати і підготувати усю спортивну інфраструктуру ЗВО.

Своєю чергою, проректор Андрій Щерба поінформував про відкриття блоку харчування для студентів і викладачів у навчальному корпусі на вул. Потебні. Невдовзі їдальню планують відкрити й у корпусі на вул.. Софії Ковалевської.

Насамкінець про підготовку відзначення Дня студента та Хелловіну розповіли голова Студради Даніела Шах та голова профкому Арсен Фенюк. На разі вони працюють над організацією святкової розважальної програми і для студентів і для абітурієнтів.

Варто зазначити, що наступного тижня, 29 жовтня, відбудеться засідання Вченої ради, традиційно о 10:00 у 216 аудиторії.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ