Міжнародні футбольні баталії у стінах Луцького НТУ

Уже стало доброю традицією проводити футбольні турніри між політехнічними університетами Луцька та Любліна. Так, щорічно у травні команда Луцького НТУ їде грати у футбол до Польщі, а у вересні футболісти з Люблінської Політехніки прибувають на змагання до України.

19 жовтня у Луцькому НТУ проводився турнір з міні-футболу, участь в якому взяли: «Люблінська Політехніка» (м. Люблін), ФК «Лаванда» (м. Луцьк), команда Львівського НАУ (м. Дубляни), «Політехніка Ветеран» та «Політехніка Ветеран 2» (м. Луцьк).

Жовто-блакитний та біло-червоний стяги, «Ще на вмерла України…» та «Мазурек Домбровського», звернення та підбадьорення, що лунали то тут, то там  українською та польською – змагання обіцяли бути захоплюючими.

Поки футболісти налаштовувалися на гру, можна було поцікавитися у гостей їхніми думками стосовно турніру та ставок на перемогу.

Мечислав Хасяк, канцлер Люблінської Політехніки: «По-перше, нам дуже приємно, що нас запрошують на цей турнір. Я дивлюся на техніку гри команд і трохи хвилююся, чи справляться наші хлопці. Було б дуже добре привезти нашому університету якусь нагороду, хай навіть не за перше місце. Це змагання, тому ми будемо боротися за перемогу».

Марчін Жук, начальник бюро міжнародних обмінів Люблінської Політехніки: «Окрім футбольного турніру, між нашим університетом і Луцьким НТУ є й інші тісні зв'язки – ваші студенти мають можливість безкоштовного навчання у Люблінській Політехніці протягом семестру, а також двомісячного стажування в бюро міжнародних обмінів. Щодо турніру… Я не є прихильником футболу, але мені хотілося б, щоб виграли усі… На жаль, це неможливо (сміється – Авт.)».

Турнір складався з десяти міні-матчів, до складу команд входили як студенти, так і викладачі. За результатами ігор перше місце здобула команда Луцького НТУ «Політехніка Ветеран», друге – «Люблінська Політехніка», а третє також дісталося лучанам – команді «Політехніка Ветеран 2».

Володимир Дідух, доктор наук, професор, завідувач кафедри експлуатації та технічного сервісу машин Львівського НАУ: «Наша команда (до складу входять лише викладачі. – Авт.)  вперше приїхала на цей турнір. Найбільше запам'ятався той момент, коли зіграли в нічию з поляками, адже це сильна команда. Ми не так часто тренуємося, тому сьогоднішні змагання мають стати поштовхом для подальших тренувань. А загалом приїхали, щоб прибавити здоров'я (сміється – Авт.)».

Сергій Савчук, гравець команди «Політехніка Ветеран 2»: «Турнір виявився доволі цікавим та напруженим. Поляки мають у своєму активі хороших молодих гравців. Усім хотілося перемогти, тому викладалися на полі від першої до останньої хвилини. Треба віддати належне старшим учасникам турніру: їм за 40, але і у цьому віці вони показують жагу до перемоги, грають та виграють. Між футбольними колективами були дуже приємні відносини. Хотілося б побільше таких турнірів зі ще більшою кількістю учасників з інших країн».

Після нагородження втомлені і щасливі гравці покидали футбольне поле… Уже в травні гостинні поляки прийматимуть спортсменів у стінах Люблінської Політехніки.

Тетяна Гапончук