Мовні клуби у Луцькому НТУ: американська фулбрайтівка навчатиме викладачів та студентів

Мовні клуби у Луцькому НТУ: американська фулбрайтівка навчатиме викладачів та студентів

Сьогодні, 11 вересня, у стінах Луцького національного технічного університету відбулася зустріч з учасницею програми «Стипендія імені Фулбрайта» – Шерилін Гаррінгтон.

Зокрема, Шерилін - американська фулбрайтівка (м. Сан-Франциско, штат Каліфорнія), яка під час перебування в Луцькому НТУ досліджуватиме методику викладання англійської мови як іноземної та допомагатиме у проведенні позакласних занять і англомовних гуртків.

Насамперед відбулася робоча зустріч ректора університету Петра Савчука з Шерилін Гаррінгтон. Очільник ЗВО наголосив, що Луцький НТУ хоч і молодий університет, проте дуже прогресивний і амбітний. «Мені приємно, що розвивається співпраця по «Програмі академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні» та «Стипендії імені Фулбрайта». Першовідкривачем для нас цієї програми стала начальник відділу неперервного навчання Олена Ковальчук, яка відвідала США. Потому вже у Луцьку представник цієї програми проводив для нас семінар-презентацію. Ваш приїзд – це наступний крок для університету, який збільшить кругозір та можливості наших викладачів та студентів. Луцький НТУ - молодий заклад вищої освіти, але ми амбітні та маємо багато можливостей та варіантів для розвитку співпраці з закордонними інституціями, у тому числі зі США. Тож, дякую за приїзд і, своєю чергою, обіцяю максимально сприяти реалізації ваших ініціатив», - зазначив ректор.

Опісля Шерилін Гаррінгтон познайомилася з працівниками та студентами університету, розповівши про заходи, які вона куруватиме впродовж 9 місяців.

Так, у стінах ЗВО планується відкриття мовного клубу, який проходитиме у вигляді інтерактивних ігор, та клубу письма. Окрім того, фулбрайтівка організує наукові семінари для викладачів кафедри української та іноземної лінгвістики. Зауважимо, Шерилін приїхала з колегою Йоханнесом, який є відомим письменником в США. Тож, він братиме активну участь в проведенні клубу літератури і драми, по закінченню якого відбудуться змагання з шекспірівських читань. Також учасниця програми «Стипендія імені Фулбрайта» готуватиме здобувачів освіти Луцького НТУ до олімпіади з англійської мови. Незабаром на сайті Луцького НТУ буде оприлюднений графік роботи клубів.

Додамо, до 16 жовтня 2018 року діє одна з програм академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні – «Fullbright Scholar Program»: проведення досліджень в університетах, наукових та дослідницьких інституціях США тривалістю від трьох до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники без наукового ступеня з досвідом роботи не менше п’яти років; аспіранти напередодні захисту, які отримають науковий ступінь до початку гранту.


 

Олександра Містюк, інформаційний відділ Луцького НТУ