НА ФАКУЛЬТЕТАХ БІЗНЕСУ ТА ОБЛІКУ І ФІНАНСІВ ВШАНОВУВАЛИ КОЗАЦЬКІ ТРАДИЦІЇ

16 жовтня у навчально-лабораторному корпусі Луцького НТУ, що по вулиці С. Ковалевської, проводився фестиваль «Студентський покров» за участю студентів факультету бізнесу та факультету обліку і фінансів. Дійство було приурочене до свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня українського козацтва.

Ініціатор заходу – студент факультету бізнесу Максим Недбайло – зазначив, що основною умовою участі у фестивалі є наявність веселої козацької вдачі. Дійсно-таки, вона виявилася в усіх учасників фестивалю!

Свято розпочалося із внесення святкового короваю як символу щедрої української вдачі та гучної пісні у виконанні Ольги Шуляк.

Ведучі фестивалю – Ірина Масло та Володимир Матвіюк – розповіли присутнім про те, що свято Покрови символізує зв’язок поколінь та невмирущість традицій, а також зазначили, що для козаків воно було особливим, оскільки в цей день відбувалися вибори отамана (тому Покрову ще й називають Козацькою).

Основним атрибутом фестивалю була вишиванка, яка, за повір’ям, виконує оберегову функцію – око радували різноманітні вишивані сорочки, які з гордістю одягнули у цей день учасники дійства.

Розважили присутніх гумористичною сценкою про сварливих сусідок бабу Параску та бабу Палажку Анастасія Демчук та Яна Ткачук.

А от після жартів розпочалися речі серйозні – конкурси між факультетами: на кращий козацький клич, на відтворення історичного сюжету та інтелектуальна козацька вікторина.

Поки журі у складі заступника декана факультету бізнесу Юрія Фесіни, заступника декана факультету обліку і фінансів Наталії Корецької, художнього керівника відділу культури і мистецтв Луцького НТУ Алли Оленіч та культорганізатора Лариси Шнайдюк підбивало підсумки, присутні мали змогу насолодитися мистецтвом бойового гопака. Драйвовий танець юних козаків під керівництвом студента факультету бізнесу Романа Ковальчука переніс усіх в далеке минуле, де наші славні предки відчайдушно боролися за волю. На завершення програми Юлія Ковальчук виконала пісню про головний атрибут фестивалю – вишивану сорочку.

За результатами оцінок журі, переможцями конкурсу стали студенти факультету бізнесу. Тарас Божидарнік – декан факультету бізнесу – нагородив козацькими грамотами організатора фестивалю Максима Недбайла та керівника танцювального колективу Романа Ковальчука, а переможцям вручив козацьку булаву. До речі, команда-переможець до наступного року (14 жовтня) буде вважатися найкращим куренем-факультетом Луцького НТУ і носитиме почесний «Титул отамана».

Тетяна Гапончук

Фото Максима Недбайла