На ФОФі розпочалася Декада музейного простору

На ФОФі розпочалася Декада музейного простору

 

Щорічно 18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято – Міжнародний день музеїв. І, звичайно, ті з нас, хто з нетерпінням чекає чергового походу до музею свого міста, також причетні до цього свята.

І перший такий похід здійснили студенти груп ОА-21 та ОАС-12 разом зі своїми кураторами-тьюторами Писаренко Т. М. та Ткачук І. М., відвідавши Музей історії кінематографії та фотомистецтва Волині. 

Цей культурно-освітній заклад функціонує у м. Луцьку на базі Народної аматорської кіностудії «Волинь». Він був створений режисером кіностудії, заслуженим працівником культури України Борисом Ревенком.

Студенти мали змогу ознайомитися з десятками тисяч експонатів: тисячами кілометрів плівок, платівками, професійними фото, старими кінокамерами, відеокамерами, проекторами, монтажними столами, кіноафішами, різною літературою і навіть старими кіноквитками тощо. Привернула увагу відвідувачів німецька портативна камера, якою оператори знімали військові дії, та зацікавили подаровані Іриною Левчанівською (найстаріша кіноаматорка і любителька фотомистецтва з м. Луцька, донька відомої української сенаторки Олени Левчанівської) унікальні знімки древнього міста і його людей, зроблені на початку ХХ ст. тодішніми міськими фотомайстрами популярного в ті часи фотоательє «Рембрандт».

Також студенти мали змогу полинути у минуле, переглянувши документальний історичний сюжет про перші спроби створення художніх фільмів, а також ознайомитись із матеріалами сучасних молодих українських кінематографів.

Студенти та куратори щиро вдячні Борису Ревенку за неповторні враження від відвідання Музею історії кінематографії та фотомистецтва Волині.

Підготували: куратор групи ОАС-11 Ткачук І. М. та заступник декана факультету обліку та фінансів з виховної роботи та зв’язків з громадкістю Корецька Н. І.