На кафедрі електропостачання розмовляли про актуальні напрямки розвитку

На кафедрі електропостачання розмовляли про актуальні напрямки розвитку

На факультеті екології, туризму та електроінженерії Луцького національного технічного університету відбулося відкрите засідання кафедри електропостачання. На захід завітав ректор університету Петро Савчук, який привітав усіх присутніх та розповів для чого проводити засідання саме такого формату: «Досвід наших дружніх закордонних університетів показує, що постійна комунікація керівництва з викладацьким складом та викладачів із студентами, у ненапруженій відкритій формі, дає дуже позитивні результати».

Разом з тим, ректор розмовляв із колективом кафедри про перспективу та доцільність впровадження у навчальний процес дистанційної форми, особливості виборчої системи дисциплін в університеті, а також про ідею проведення змагань з веслування на човнах драгонбот між факультетами.

Своєю чергою, завідувач кафедри електропостачання Юрій Грицюк розповів, як вони планують розвивати свою структуру, які нововведення  готують та над якими проектами працюють. Тож, розпочав свій звіт Юрій Грицюк із подяки усім хто зробив свій внесок у розвиток кафедри, її лабораторій та наукової складової, а далі перейшов до актуальних питань.

«У цьому році ми поставили собі за мету розробку трьох основних напрямків розвитку нашої кафедри. Дуже важливо брати участь у грантових програмах, які дають можливість залучати додаткові інвестування в університет та допомагають його розвитку. Ми плануємо розвивати напрям прогнозування генерованої потужності джерелами альтернативної енергії, зокрема сонячної електростанції. Ще одним важливим завданням для нас є вирішення задач в мережах з альтернативними джерелами електроенергії: регулювання напруги, питання стійкості та електромагнітної сумісності. Також хочемо зробити акцент на застосуванні своїх досягнень в контексті реалізації мереж «Smart Grid», яка тільки набирає обертів в Україні», - зауважив Грицюк.

Відтак, декан ФЕТЕ Владислав Волинець особливою подякою виокремив Віталія Масечко та Юрія Бика за особистий вклад у створення оновленої лабораторії «Основ релейного захисту», в якій безпосередньо й відбувалося засідання.

Крім того, присутні проаналізували перемоги студентів на всеукраїнських наукових конкурсах, деякі кадрові питання, розповіли про успішне завершення акредитації та наголосили на позитивному прогресі наукової складової, оскільки на рахунку кафедри уже чотири наукових статті за останніх півроку. Ще однією важливою темою для обговорення стало облаштування нової спеціалізованої науково-дослідної лабораторії від шведсько-швейцарської компанії, що спеціалізується в галузі електротехніки, енергетичного машинобудування та інформаційних технологій «ABB», яку планують відкрити вже у вересні цього року.

Насамкінець засідання, присутні розглянули кандидатури Тараса Коменди, Наталі Коменди, Ірини Бандури та Миколи Романюка на посади доцента. Так, за результатами таємного голосування члени кафедри одноголосно рекомендували подати запропоновані кандидатури на розгляд та затвердження Вченої ради.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1267005150120199