НА КРОК БЛИЖЧЕ ДО УСПІШНОГО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

НА КРОК БЛИЖЧЕ ДО УСПІШНОГО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Кожен випускник мріє про успішну роботу, але не завжди знає, що впливає на успішне працевлаштування. Саме тому актуальними і корисними є заходи, де можна отримати таку інформацію.

З метою обговорення проблем, пов'язаних із працевлаштуванням, 28 лютого на факультеті бізнесу Луцького НТУ було проведено круглий стіл на тему «Чинники успішного працевлаштування», який підготувала кафедра менеджменту та маркетингу. Засідання вів декан факультету Тарас Божидарнік. Участь у заході взяли студенти IVV курсів, викладачі, керівники організацій, пов'язаних із питаннями працевлаштування, та потенційні роботодавці. За матеріалами круглого столу видано збірник.


Директор Волинського обласного молодіжного центру праці Петро Лавренюк зазначив, що «для тих, хто має бажання, робота завжди знайдеться», та запросив студентів на безкоштовні курси (довідку стосовно курсів можна отримати за телефоном 067-905-53-98).


Тетяна Литвиненко, директор Волинського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, держаних підприємств, установ та організацій, підкреслила, що для будь-якого працівника важливо керуватися правилом «трьох П» – професіоналізмом, порядністю та патріотизмом. Також вона подякувала викладачам Луцького НТУ за високий рівень знань, який дає студентам цей ВНЗ, та зауважила, що рада співпраці із професорами та доцентами, котрі читають лекції для держслужбовців у їхній організації.

У своїй доповіді «Управління якістю підготовки фахівців як фактор забезпечення їх конкурентоспроможності на ринку праці» завідувач кафедри менеджменту та маркетингу професор Валентина Морохова підсумувала, що у навчальній концепції ключовими мають бути питання «кого вчити?», «чому вчити?» і «як вчити?».

Цікавими спостереженнями стосовно етапів становлення молодого спеціаліста поділився з аудиторією голова Волинської обласної громадської організації «Фонд місцевого розвитку» Петро Верзун. Зокрема, він наголосив, що «становлення» починається ще зі старших класів і керується певними факторами та стереотипами: батьки часто впливають на вибір дітей стосовно професії, мотивуючи це тим, що вони хочуть кращого для свої чад; студенти керуються певними тенденціями у виборі фаху; майбутніх спеціалістів більше орієнтують на теорію, а не на практику тощо. Також він порадив студентам обов'язково працювати ще під час навчання, аби виробити навички спілкування у трудовому колективі, та зауважив про їх цікаві ідеї у збірнику тез круглого столу.


Едуард Неймарк, директор Луцького міського центру зайнятості, поінформував про центри кар'єри при навчальних закладах області та їх діяльність. До речі, у Луцькому НТУ діє Центр ділового студента, а на факультеті бізнесу буде створено «Професійний компас студента», який допоможе зорієнтуватися у питаннях працевлаштування. Тарас Божидарнік також закликав роботодавців створювати філії кафедр факультету на їхніх підприємствах та спільні лабораторії у вузі. Крім того, він озвучив, що для студентів факультету бізнесу було організовано більше 20 екскурсій на підприємства Волині у 2013 році.


Оригінальним баченням успішного працевлаштування поділилися і самі студенти, зокрема, Олександра Соловей розповіла про правила самомаркетингу майбутнього працівника.


Про вакансії та умови роботи студентів інформували потенційні роботодавці: керівник відділу «Трудові ресурси» ВГРУ «Приватбанк» Інна Осіїк, директор департаменту управління персоналом групи компаній «VolWestGroup» Наталія Приставська, фахівець з персоналу АТ «СКФ Україна» Людмила Маринкевич та менеджер з персоналу будівельно-господарського гіпермаркету «Епіцентр К» Жанна Балута. Варто зазначити, що були запропоновані реальні вакансії з окладами понад 4 тисячі гривень.


Під час виступів неодноразово звучала теза про те, що не слід на початку цуратися роботи з низькою зарплатнею чи не за спеціальністю, адже головне почати і зарекомендувати себе як хорошого працівника, бо це є запорукою кар'єрного росту. Крім того, як наголосив декан факультету Тарас Божидарнік, «слід бути активними, креативними, ініціативними, допитливими, мати бажання вчитися та підвищувати кваліфікацію, пізнавати світ, вдосконалюватися».


«Проведений захід на факультеті бізнесу був здійснений на якісно новому рівні, що зможе започаткувати гарну традицію у нашому університеті. Учасники круглого столу запропонували цікаві ідеї та пропозиції у вирішенні поставленої проблеми, що змогло зацікавити студенство», – підсумувала начальник навчального відділу Луцького НТУ Світлана Масечко.

Тетяна ГАПОНЧУК

Фото Павла ЛУЦАКА