«Нам треба єднатися», - полковник Юлій Мамчур студентам Луцького НТУ

«Нам треба єднатися», - полковник Юлій Мамчур студентам Луцького НТУ

Для зустрічі зі студентами Луцького національного технічного університету зі столиці прибув полковник Збройних сил України, військовий льотчик, людина, котра не побоялася із гідністю вивести свою бригаду із Криму 2014-го та вкотре присягнути на вірність Україні – Юлій Мамчур.

За запрошенням кафедри військової підготовки Луцького НТУ Юлій Мамчур відвідав навчальний корпус, де здобувають фах майбутні офіцери, ознайомився із матеріально-технічною базою, оглянув сучасне обладнання та техніку й навіть власноруч випробував лазерний тир. Потому у головному корпусі Луцького НТУ відбулася зустріч полковника зі студентами та професорсько-викладацьким складом ЗВО.

Привітав поважного гостя ректор Луцького НТУ Петро Савчук:

«Сьогодні у нас в гостях Герой України, бойовий офіцер, людина, яка не побоялася ні куль, ні важкої ситуації на початку воєнної агресії росіян, це полковник Юлій Мамчур. Сьогодні ми з ним були на військовій кафедрі і сподіваюся, що вкладаючи зусилля в обороноздатність країни, ми показуємо і агресору і всьому світові, що ми потужна нація, яка здатна захистити не лише себе, а й можливо Європу. Ми показуємо, що у нас є все, щоб готувати гідних громадян і захисників нашої країни. Нині у нашій державі триває війна і від того, наскільки ми будемо активні та відповідальні, залежить і сьогоднішній день і наше майбутнє. Тож нехай у нас все вдається».

У живому спілкуванні зі студентами та курсантами кафедри військової підготовки Луцького НТУ полковник наголосив на тому, що його бригада, яка передислокувалася після подій в Криму у Миколаїв, нині перебуває на постійному місці дислокації у Луцьку. Тож, той хто бажатиме себе пов’язати з авіацією, має найкращий варіант, адже славетні традиції 204-ої бригади у цьому допоможуть.

Потому Юлій Мамчур розповів про свій військовий шлях і про те, як у березні 2014 року 204-та бригада тактичної авіації під його командуванням самостійно здійснювала оборону військової частини А-4515 у Криму.

У ході діалогу, студенти мали можливість поставити українському льотчикові запитання. Зокрема, вони цікавилися актуальними військовими спеціальностями у закладах вищої освіти; яким бачить полковник розвиток сценарію на Сході України і яким чином повернути Крим; питали й про хроніку подій у 2014 році, пов’язані з агресією Росії та дії наших військовослужбовців; про останні новини стосовно «Укроборонпрому» та про потужності України щодо виробництва приладів для військової авіації й потребу у закордонних закупівлях; стан та забезпечення сучасної авіації тощо.

Спікер радо відповів на усі запитання й насамкінець закликав студентів бути єдними, адже саме це є запорукою перемоги України над будь-яким агресором: «Нам треба єднатися! Як тільки буде посіяне зерно розбрату, Росія тут же ступить своїм брудним чоботом. Іншого методу боротьби немає», - додав Юлій Мамчур.

Своєю чергою, до слова запросили капітана Збройних сил України Вадима Ваврищука, кіборга, який ціною власного здоров’я та життя захищав Донецький аеропорт. Він розповів студентам про військові дії, про оборону аеропорту без належних умов, без окопів та фортифікаційних споруд. Саме там Вадим Ваврищук із військовими побратимами перебував 21 день, відбиваючи атаки.

Студенти Луцького НТУ та курсанти військової кафедри подякували гостям за відверту розмову та відкритий діалог. Вони ж запросили спікерів до наступної зустрічі та чергової цікавої розмови.

Нагадаємо, Юлій Мамчур служив у Озерненському гарнізоні. На початку 2013 року льотчика 1-го класу полковника Мамчура було призначено на посаду командира 204-ї Севастопольської бригади тактичної авіації Повітряного командування «Південь».

3 березня 2014 року під час російсько-українського конфлікту на півострові Крим була оприлюднена заява Юлія Мамчура про те, що особовий склад бригади тактичної авіації в Бельбеку вірний народу України й Військовій присязі, зі зброєю в руках готовий до захисту територіальної цілісності України. Ця заява з'явилася після ультиматуму «невідомих» військових, що носили російську амуніцію, з вимогою до українських військових перейти на їхню сторону до 16 годин 3 березня. 4 березня українські військові провели «психологічну атаку» — без зброї, під бойовим стягом Севастопольської бригади тактичної авіації, співаючи гімн України, вони рушили в бік озброєних вояків, що блокували прохід до військової частини, при цьому «невідомі формування» стріляли біля ніг українських льотчиків та у повітря. В результаті переговорів протягом дня частину вдалося частково перебрати під український контроль.

12 березня на захопленій російськими спецпідрозділами території аеродрому Бельбек (військова частина А-4515) сталася пожежа, загасила її українська пожежна команда. За годину до цих подій було відключення електроживлення на території адміністративних будівель частини. Уже 22 березня 2014 року, не отримавши підтримку Збройних сил України, 204-та бригада тактичної авіації на чолі з Мамчуром самостійно здійснювала оборону військової частини А-4515. Проте вона була захоплена російськими окупаційними військами та невідомими озброєними особами. Особовий склад 204-ї бригади тактичної авіації був вимушений покинути військову частину, натомість полковника Юлія Мамчура було викрадено російськими військовими.

26 березня 2014 року полковник Мамчур разом з 5 іншими захопленими українськими офіцерами у супроводі російських автоматників залишив територію Криму.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1195448313942550