НАУКОВА ФІЄСТА В ЛУЦЬКОМУ НТУ

НАУКОВА ФІЄСТА В ЛУЦЬКОМУ НТУ

З 16 по 20 травня в Луцькому НТУ відбувалися заходи з нагоди ХІ Всеукраїнського Фестивалю науки. Тематична програма охопила конференції, форуми, семінари, круглі столи, дні відкритих дверей, тренінги, концерти, перегляди фільмів, виставки.

 

Зокрема, 19 травня відбулася масштабна виставка наукових розробок факультетів «Квартал науки». Відкрив виставку ректор Луцького НТУ Петро Савчук. Він привітав учасників виставки та гостей зі святом науки, зазначивши, що представлені прикладні розробки є справжніми візитівками Луцького національного технічного університету.

 

Так, кафедра міського будівництва та господарства продемонструвала проект реконструкції проспекту Волі з облаштуванням велодоріжок у м. Луцьку та проект влаштування господарсько-побутової каналізації спортивно-оздоровчого табору Луцького НТУ на оз. Світязь; кафедра промислового та цивільного будівництва – результати тепловізійних обстежень об’єктів комунальної власності м. Луцька. Демонстрацію безпілотних літальних апаратів підготували працівники кафедри технічної механіки.

 

Родзинкою виставки стала публічна експертиза яєць, яку провела кафедра товарознавства та експертизи в митній справі факультету бізнесу.

 

Цифровий мікроскоп, портативний шумомір, t-пірометр, рН-метр, тестер електромагніних полів, вимірювач мінералізації води, прототипи газогенераторної електростанції та теплового насоса представив факультет екології та приладо-енергетичних систем.

Факультет компютерних наук та інформаційних технологій презентував 3D-модель замку Любарта та мультимедійний інтерактивний навчально-методичний комплекс з вивчення китайської мови. 

Технологічний факультет представив цифровий осцилограф – прилад, який дозволяє виявляти перешкоди для людей із вадами зору та робот-маніпулятор системи ARDUINO, який призначений для міжпозиційного транспортування технологічних об’єктів.

 

Після завершення виставки відбулися урочистості з нагоди ХІ Фестивалю науки, на які завітав проректор з наукової роботи та інновацій СНУ імені Лесі Українки та проректор Волинської православної богословської академії протоієрей о. Ігор (Скиба). Почесні гості привітали технічний університет, побажавши нових наукових здобутків та визнань.

За результатами рейтингової оцінки наукової та науково-технічної діяльності відбулося нагородження працівників та колективів Луцького НТУ. Зокрема, в номінації «Найкращий винахідник» перемогу здобули декан технологічного факультету Олег Заболотний та доцент кафедри обладнання переробних виробництв Ігор Дударєв, а у номінації «Найкращий факультет» відзначився факультет бізнесу.

Галина Мартинюк