Науковці Луцького НТУ взяли участь у лекції британського вченого

Науковці Луцького НТУ взяли участь у лекції британського вченого

У Луцькому національному технічному університеті тривають тренінги для українських викладачів та студентів від вченого з університету Носамбрія (Ньюкасл, Великобританія) Євгена Баранченка.

Візит іноземного науковця до Луцька є продовженням міжнародного проекту. Так, минулоріч Луцький НТУ брав участь в проекті з розвитку лідерства закладів вищої освіти, одним із останніх етапів якого, була поїздка до університету Носамбрія у Велику Британію. Метою візиту став обмін досвідом й отримання нових знань.

Протягом трьох днів Євген Баранченко перебуватиме у Луцьку та проведе низку тренінгів  на тематику академічної доброчесності, особливостей публікації у журналах impact factor, а також підготовки проектної заявки в тих конкурсах, які оголошує British Council.

Сьогодні, 12 квітня, у ході другого дня перебування британського науковця у стінах Луцького НТУ, відбулася зустріч з викладачами ЗВО для обговорення розвитку вищої освіти в Україні та Великобританії й підготовки проектних заявок в рамках конкурсу creative spark, а також тренінги із написання цих проектних заявок.

Розпочав захід проректор із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Сергій Шимчук із закликом до присутніх почерпнути максимум корисної інформації для того, аби вивести наш університет на рівень рівноцінного партнерства із британським ЗВО.

«Дуже дякую, що прийшли на лекцію. Сьогодні наш колега із університету Носамбрія у Ньюкаслі пропонує до уваги презентацію стосовно того, як краще працювати та організовувати проекти. Перейміть цю інформацію, ставте запитання, аби наша проектна діяльність була на тому ж рівні, що і в Ньюкаслі, щоб в перспективі ми були рівноцінними партнерами», - зауважив Шимчук.

Передусім Євген Баранченко розповів про місто Ньюкасл та університет Носамбрія: «Ми маємо гарний приклад академічного розвитку в цьому регіоні, тому що там знаходяться три університети, серед них і університет Носамбрія, який раніше був політехнічним інститутом. Він досить великий, у ньому навчаються близько 30 тисяч студентів та близько 15 тисяч - на факультеті бізнесу і права. Крім того, ми маємо студентів приблизно із 130 країн світу. Рейтинг у нас досить покращився впродовж останніх 10 років і нині ми займаємо 56 місце, серед  130 університетів Великої Британії. Кожен 9 із 10 випускників ЗВО знаходять роботу впродовж 6 місяців після завершення навчання, тому ми цим пишаємося і вважаємо, що виконуємо свою роботу досить непогано».

Спікер також наголосив на важливості ведення діалогу із присутніми та жвавої дискусії. Отож, мова йшла про вищу освіту, виклики, які стоять у цій площині як у Великобританії, так і в Україні.

«Ця сфера має багато подібного і я думаю, що ми повинні знайти якомога ефективніші рішення, аби подолати ці виклики», - додав Євген Баранченко.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1217898291697552