Науковці Луцького НТУ взяли участь у міжнародній «освітянській» конференції

Науковці Луцького НТУ взяли участь у міжнародній «освітянській» конференції

11-13 жовтня на базі «Гарт», що у селі Світязь, відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція «Третій рівень освіти: становлення та тенденції». Захід організував відділ аспірантури та докторантури Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки, за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Відтак, участь у конференції взяли наукові працівники, представники рад молодих учених та інші, дотичні до освітньої галузі, особи серед яких були й проректор із науково-педагогічної роботи Луцького національного технічного університету Сергій Шимчук і в.о. завідувача аспірантурою та докторантурою Луцького НТУ Інна Боярська.

Загалом конференція працювала за такими напрямами:

1.       Інституційні трансформації у вищій освіті.

2.       «Креативні деструкції» у підготовці докторів філософії.

3.       Інтернаціоналізація третього циклу вищої освіти.

4.       Особистісні та професійні імперативи науковця в умовах глобалізаційних освітніх процесів.

5.       Науковий дискурс і якість наукових досліджень.

6.       Роль класичних університетів у формуванні наукової еліти нації.

7.       Інноваційний університет, академічна доброчесність, лідерство.

Як зазначають організатори, основними завданнями конференції були: проведення конструктивного обміну думками у світлі нових перетворень у галузі освіти та науки, здійснення глибокого аналізу існуючих проблем у підготовці докторів науки, а також формулювання нових ідей та підходів до вирішення проблем в системі освіти третього рівня.

Коментує Сергій Шимчук:

«Дуже приємно, що такі потужні конференції відбуваються у нас на Волині, адже сюди з’їхалися науковці з усієї України, аби поділитися та обмінятися досвідом. Мої особисті враження тільки найкращі. Було, що почерпнути, чого навчитися. Одним із найбільш обговорюваних та актуальних питань стала, важлива для нашого університету, тема захисту кандидатських і докторських робіт за кордоном та отримання диплому подвійного зразка. В загальному, враження тільки найкращі: приємне і  конструктивне спілкування та новий досвід».

Зауважимо, що конференція відбулася на дуже високому рівні, її робочими мовами  були українська, польська та англійська. На заході піднімалися та обговорювалися дуже актуальні теми освітньої сучасності. По закінченню, учасники отримали сертифікати про участь, а керівники відділів аспірантури та докторантури отримали засвідчення про те, що вони пройшли успішне навчання за сертифікатною програмою професійної підготовки на семінарі-тренінгу «Акредитація третього рівня освіти».

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ